Területbejárás a rendőrséggel és a közös képviselőkkel a Palotaváros közbiztonságáért

Fehérvár országgyűlési képviselője  Vargha Tamás a belügy- miniszterhez fordult, a Palotavárosban a Hübner András és a Gáncs Pál utca környékén, a lakosságot komolyan foglalkoztató probléma megoldásáért. A rendőrség jelentést készített a helyzetről, melyben arról írnak, hogy Székesfehérvár Palotaváros városrészben a 2013. január 1. és július 31. közötti időszakban összesen 171 bűncselekmény vált ismertté.
2013.09.02. 07:08 |
 Székesfehérvár országgyűlési képviselője  Vargha Tamás a belügyminiszterhez fordult, a Palotavárosban a Hübner András és a Gáncs Pál utca környékén, a lakosságot komolyan foglalkoztató probléma megoldásáért. A rendőrség jelentést készített a helyzetről, melyben arról írnak, hogy Székesfehérvár Palotaváros városrészben a 2013. január 1. és július 31. közötti időszakban összesen 171 bűncselekmény vált ismertté.

Viza Attila önkormányzati képviselő is megkereste a témában Vargha Tamást , hogy segítségét kérje, ezért is került sor a nemrégiben egy helyszíni bejárásra. A közös képviselők bemutatták a megrongált, leromlott állapotú lépcsőházakat, beszámoltak a lakókat nap mint nap érő sérelmekről, a békés egymás mellett élést nehezítő viselkedésekről. Mindezek alapján felmerült a területen térfigyelő kamerák kihelyezése, amelyek talán javítanak a lakók biztonságérzetén, visszatartó erőt jelentenek, felvételeik pedig bizonyítékul szolgálhatnak majd.
A terület bűnügyi, közbiztonsági helyzetét alapvetően a személy elleni, a közrend elleni, valamint a vagyon elleni jogsértések határozzák meg. Kitér a jelentés arra is, hogy mindhárom kategóriában csökkenés következett be az előző évi adatokhoz képest. Vargha Tamás kijelentette, hogy nem a statisztikák, hanem az emberek biztonságérzete a fontos, ezért érezhetően növelni kell a területen a rendőri jelenlétet. Szeptembertől ezért a készenléti rendőrség küld járőröket, ők felügyelik majd jelenlétükkel a területet. Ezt Kovács Zsolt rendőr alezredes, városi rendőrkapitány is megerősítette.
 
A helyszíni bejáráson a közös képviselők bemutatták a megrongált, leromlott állapotú lépcsőházakat, beszámoltak a lakókat nap mint nap érő sérelmekről, a békés egymás mellett élést nehezítő viselkedésekről. Mindezek alapján felmerült a területen térfigyelő kamerák kihelyezése, amelyek talán javítanak a lakók biztonságérzetén, visszatartó erőt jelentenek, felvételeik pedig bizonyítékul szolgálhatnak majd.