-
Toborzókampány Fehérváron
Csütörtökön a MET Arénánál, szombaton pedig a Belvárosban tűnnek fel különleges katonai járművek és gépek: a honvédség toborzókampányában a MH Nagysándor József 51. Híradó- és Vezetésbiztosító Dandár mintegy száz katonát vár kötelékébe.
2025.04.08. -
Születés Fája 2025.
A tavalyi évben 617 székesfehérvári kisbaba született a Szent György Kórházban. Tiszteletükre egy újabb fát ültettek el kedden délelőtt a Jávor Ottó tér melletti kis parkban. Ezzel folytatódott az a 2019-ben elindított hagyomány, hogy minden évben ültetnek itt egy csemetét, emlékeztetve az előző évben világra jött, városi babákra és családjaikra.
2025.04.08. -
Látogatás a Városházán
Olasz és spanyol tanárok, valamint diákok látogattak a Városházára. Lehrner Zsolt alpolgármester a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium vendégeit fogadta a díszteremben.
2025.04.08. -
Elültették a Születés fáját
Elültették ez idei Születés fáját Fehérváron. 2018 óta minden tavasszal, ily módon ünnepli a város újszülöttjeit. A 2024-ben született babák tiszteletére egy korai Juhart ültettek a Jávor Ottó térre.
2025.04.08.
Testvértábor a "Vigyázó kézzel" - idén Agárdon nyaralnak a gyerekek

Sok gyermek már hosszú ideje várt arra, hogy egy évben egy hetet együtt tölthessen testvéreivel az egyesület szervezésében.
Székesfehérvár városának és magánszemélyek támogatásáből, valamint a Hetedhét Játékfesztiválon a jótékonysági süti-gyümölcs kuckóban befolyt összegből finanszírozzák a tábort. A Bakonycsernyén, Bodajkon, Budapesten, Enyingen, Gárdonyban, Perkátán, Velencén és Székesfehérváron élő mintegy húsz, 4-15 év közötti testvér gyermekotthonokból, nevelőszülőktől érkezett a táborba. A fürdőzésen kívül kerékpározás, dinnyési kirándulás, sárkányhajózás és kenuzás is lesz a táborban.
A Székesfehérvár Rendőrkapitányság munkatársainak segítségével baleset- és áldozattá válás megelőzése is téma lesz. Papp László csillagász távcsöves bemutatóval, a csillagokkal, bolygókkal és égi jelenségekkel ismerteti meg a kíváncsi gyerekeket.
Egy igazán menő új magyar csapatsporttal az ultimat frizbivel is ismerkedhetnek a táborlakók a székesfehérvári Misi Anett jóvoltából. A Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály egészségfejlesztő munkatársai pedig a gyerekek egészségkultúráját fejlesztik játékos módszerekkel. Varró János zenész több hangszerrel ismerteti meg a gyerekeket, akik ki is próbálhatják a citerát, gitárt, furulyát, dobot, hegedűt. A fejlesztő foglalkozásokat Masszi Magdolna óvodapedagógus és Varga Magdolna kézműves vezeti: lesz gyöngyfűzés, nemezelés, papírsárkány készítés, vízi- és szárazföldi sportfoglalkozások, sorversenyek, élménypedagógiai foglalkozások, amik mind-mind segítik a testvérek együttműködésének fejlődését.