-
Valóban megtörtént!
Szemléletesen mutatja be a holokauszt borzalmait az az óriásmakett kiállítás, melyet csütörtökön nyitottak meg a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumában. Az auschwitz-birkenaui koncentrációs táborokat ábrázoló, több mint 32 négyzetméteres alkotás az Experience History program keretében, az Élet Menete Alapítvány közreműködésével valósult meg.
2025.01.09. -
Kötelező a maszkviselés
2025. január 8-tól maszkviselési kötelezettség lépett életbe a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. Az intézkedés a vármegye területén működő valamennyi fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézményére vonatkozik - tájékoztat a kórház közleményében.
2025.01.08. -
Hatékonyabban a tisztaságáért
Elektromos ipari hulladékporszívóval bővült a Városgondnokság gépparkja. A gép nemcsak a vegyes szemét felporszívózására alkalmas, hanem fertőtlenítő rendszerének köszönhetően különböző felületek hatékony tisztítására is.
2025.01.09. -
Tízpontos vállalás a közlekedés fejlesztéséért
Komfortosabb, és pontosabb lesz az utazás a jövőben. Tízpontos intézkedéscsomagot jelentett be a magyarországi tömegközlekedés helyzetének javítására Lázár János építési és közlekedési miniszter a Közlekedésinfó elnevezésű sajtótájékoztatón.
2025.01.09.
Tiszta énekhangok és őszinte vallomások - Frim Jakabra emlékeztek
Frim Jakab 130 évvel ezelőtt alapította az értelmi fogyatékosok első magyarországi intézményét. Ebből az alkalomból rendeztek emléknapot és koszorúzást a kiváló gyógypedagógusról elnevezett intézményben. A Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthonban színvonalas műsort és sok szeretetet adtak a vendégeknek az otthon lakói. Warvasovszky Tihamér polgármester ünnepi beszédében elsősorban az intézmény dolgozóiról, a fáradhatatlan és elhivatott gyógypedagógusokról emlékezett meg, akik nélkül nem létezhetne ilyen intézmény Székesfehérváron.
A műsorban megemlékeztek Frim Jakabról, aki először hozott létre intézményt Magyarországon az értelmi fogyatékosok számára Rákospalotán, majd sikeres magánintézményt alapított Budán. A képességfejlesztő szakosított otthon lakói színvonalas emlékműsort adtak, a tiszta énekhangok és őszinte vallomások nagy hatást gyakoroltak a hallgatóságra. Az ünnepi megemlékezés fővédnöke, Warvasovszky Tihamér polgármester ünnepi beszédében elsősorban az intézmény dolgozóiról, a fáradhatatlan és elhivatott gyógypedagógusokról emlékezett meg, akik nélkül nem létezhetne ilyen intézmény Székesfehérváron. Az emlékműsort követően koszorúzásra is sor került az intézmény udvarán.