-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Tisztelet – Székesfehérvár és Fejér megye védőnőit köszöntötték
„A szakdolgozói kamara a Fejér Megyei Kormányhivatallal és a Magyar Védőnők Egyesületével közösen hatodik alkalommal rendezi meg a Védőnők Napját. A védőnők rendkívüli munkát végeznek az egész országban. A mai napon őket ünnepeljük, akik 102 éve nyújtanak segítséget a legfontosabb életszakaszokban: a gyermekvárás alatt, az újszülött fogadásakor, támogatják a családokat a gyerekek óvodába, iskolába menetelénél.” - fogalmazott Bokorné Sike Erika, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Fejér Megyei Területi Szervezetének elnöke.
„A védőnők 1915, azaz a jogelőd Országos Stefánia Szövetség megalakulása óta jelen vannak mind az alap-, mind a szakellátásban. A területi védőnők a várandósok és gyereket nevelők körében, az iskolavédőnők az oktatási intézményekben végzik munkájukat. A kórházi védőnők jellemzően a szülészeteken, újszülött osztályokon dolgoznak, és a várandós, gyermekágyas anyák ellátásában, a szoptatás segítésében, az anya és újszülöttje hazabocsátásának előkészítésében, az egészségnevelésben vesznek részt. A védőnői szolgálat hivatalosan is Hungarikumnak számít, hasonló csak Finnországban létezik. 2013-ban Magyar Örökség Díjat kapott a Szolgálat, majd a Nemzeti Értéktár tagja lett.” - mondta el ünnepi köszöntőjében Dr. Petrin László, a Fejér Megyei Kormányhivatal főigazgatója.
„2011 óta dolgozom szoros együttműködésben a Védőnői Szolgálattal, elsősorban a szűrővizsgálatok, az egészségnapok és Székesfehérvár egészségfejlesztési koncepciója kapcsán. Munkájuk, személyiségük óriási érték. Szeretném, ha a jelenleg zajló átalakulások során kapcsolatban maradhatnának az önkormányzattal és megkapnák azt az erkölcsi és anyagi elismerést, amelyet megérdemelnek.” - mondta Östör Annamária Székesfehérvár egészségügyi és sporttanácsnoka, önkormányzati képviselő.
A köszöntők, beszédek után került sor a "Kiváló védőnő" díjak átadására, amelyet a díjazottaknak Polyákné Gulyás Erika megyei vezető védőnő és Müller Cecília, a Fejér Megyei Kormányhivatal tisztifőorvosa adtak át. Kiváló védőnő kitüntetésben részesült Martonné Szűcs Aranka (Mór-Bicske), Alföldi Józsefné Kovács Erika (Magyaralmás-Söréd), Fekete Éva (Dunaújváros-dél), Sándorné Both Éva (Dunaújváros, 3. körzet), kollektíven a Bicskei Védőnői Szolgálat valamint Horváth-Varga Zsófia (Székesfehérvár).
A díjak átadását követően a résztvevők meghallgatták Dr. Buda László Ph.D. pszichiáter, pszichoterapeuta előadását gondolatok az egészséges önszeretetről címmel.