-
Széchenyi Döblingben
Folytatódik a Gróf Széchenyi István életművét és hagyatékát feldolgozó Kodolányi Szabadegyetem. Április 10-én, csütörtökön 18.00 órai kezdettel A szabadságharc után – Széchenyi Döblingben címmel kezdődik előadás a Rákóczi utca 25. szám alatti intézményben.
2025.04.09. -
Lóvátett lovagok az Igézőben
Új bemutatóra készül a Szabad Színház Vasvári csoportja. Április 10-én, csütörtökön az Igézőben mutatják be Shakespeare Lóvátett lovagok című színművét. A 18 órakor kezdődő előadásra a belépés ingyenes, de a nézőtér befogadóképessége miatt regisztrációhoz kötött.
2025.04.09. -
Elkezdődött a JAK napok
Bográcsozás, focibajnokság, kerékpártúra-számos érdekes program vár a József Attila Kolégium diákjaira egy héten keresztül. A JAK napok az Ízelítő című kiállításmegnyitóval kezdődött.
2025.04.08. -
500 éve született Palestrina
Ki volt Palestrina? Milyen zenéket szerzett? Milyen hatása van ma a munkásságának? Az 500 évvel ezelőtt született reneszánsz zeneszerző állt egy kurzus középpontjában.
2025.04.08.
Tisztelgés Kodály előtt - a Mátyás-templomban énekelt a Kodály Gimnázium Vegyeskara és az Alba Regia Vegyeskar

Az ünnepi szentmisében és az azt követő zenei áhítattal emlékeztek Kodály Zoltánra halálának 57. évfordulójához közeledve.
A szentmisét dr. Fábry Kornél Esztergom-budapesti segédpüspök celebrálta. Mint azt beszédében kiemelte, Kodály Zoltán példája mindannyiunk előtt ott áll, hiszen akármilyen rendszer is volt, a hitét mindvégig megtartotta, sőt a szentírást napi szinten olvasta. Ógörögül is megtanult, hogy tudja eredeti nyelven olvasni. A segédpüspök Szent Ágostont idézte, hogy aki szépen énekel, kétszer imádkozik. Kodály mintájára legyen mindannyiunk számára fontos az eukarisztia, a szentírás, mert minél inkább ismerjük meg benne Jézust, annál inkább építjük kapcsolatainkat, annál inkább tudunk jellé válni, ami egyben felelősséggel is jár – tette hozzá.
A szentmisét követő zenei áhítaton dr. Tardy László karnagy-kántor meghívására a székesfehérvári Kodály Zoltán Gimnázium Vegyeskara és az Alba Regia Vegyeskar Kodály-művek éneklésével emlékezett a Mesterre.
A gimnazisták előadásában felcsendült a Nagyszalontai köszöntő, a Pangue lingua és a Horatii carmen. Az Alba Regia Vegyeskar pedig a Napének, a Szép könyörgés és a Békesség-óhajtás művekkel tisztelgett Kodály Zoltán emlékének. Zárószámként a két kórus közösen énekelte el Kodály Zoltán A 114. genfi zsoltár című kórusművét, Vasvári Tamás zongoraművész orgonakíséretével.
Az eseményt megtisztelte jelenlétével Kodály Zoltánné Péczely Sarolta is, aki az est végén külön köszönetet mondott Kneifel Imre karnagynak. A koncerthelyszín Fehérvárhoz kapcsolódó érdekessége, hogy a Kneifel-család több szállal kötődik a Mátyás-templomhoz: Kneifel Imre felmenői közül többen is ott végeztek szolgálatot. Imre dédnagyapja Kneifel Antal a budavári főplébánia zenekari igazgatója volt. Halála után legidősebb fia, dr. Kneifel Ferenc vette át a karnagyi állást, majd 1892-ben megpályázta a székesfehérvári székesegyházi karvezetői posztot, s az itt működő Cecília kórus vezetését.