Tíz év után nyert ismét Fehérváron a Vác

Pal Oldrup Jensen csapata a múlt heti veszprémi csalódást keltő döntetlent hazai környezetben, a Vác ellen, egy igazi 4 pontos mérkőzésen próbálta meg kijavítani. A mérkőzés elején azonban tíz percig gólképtelen FKC nagyon simán, 30-24-es vereséget szenvedett.
FKC - Vác 24-30 (10-17)

2013.10.19. 20:51 |

Villámrajttal kezdte a mérkőzést a vendég váci csapat; 5 perc után 0-4 állt az eredményjelzőn. A fehérvári csapaton még az időkérés sem segített, hiszen csak a 10. percben, hat gólos hátránynál lőtte Tilinger az első hazai gólt. A támadásban és védekezésben egyaránt pontatlan FKC a húszadik perc környékén már 7 gólos hátrányban volt. A hazai kapuscsere sem zavartatta a Vácot, a szünetben 17-10-vezetett Konkoly Csaba együttese.

Tilinger átlövés gólját Horváth Bernadett találata követte a második félidő elején, ám ezekre a vendégek azonnal válaszoltak. Kiss Éva sem hozta azt a tőle megszokott jó teljesítményt, ami alapján megérdemelten került be a válogatott keretébe. A hátrány pedig nem hogy csökkent, hanem tovább nőtt Pal Oldrup Jensen a találkozó 50. percében 20-28-as állásnál kért időt, de ez után sem tudott felpörögni az FKC. Kazai és Hajduch találataival egy időre sikerült feljebb zárkózni, ám nem sikerült csodát tenni, így tíz év után nyert ismét mérkőzést a Vác Székesfehérváron.

Fehérvár: Kiss, Trimmel – Azari (1), Vaszari (4), Tilinger (5), Horváth (2), Hajduch (1), Siti (5), Herr (5), Mayer, Kazai (1), Emberovics, Benzal