Tíz másodpercre a döntőtől - kiesett a Fehérvár KC

Néhány másodpercen múlt csak, hogy ismét európai kupadöntőt játsszon a Fehérvár KC. A meccs tíz másodperccel a vége előtt a csapat kezében volt, azonban talán a túlzott akarás miatt hiba csúszott a gépezetbe, és a lefújás előtt az Esbjerg belőtte a győztes gólt. Az EHF-Kupa döntőjébe a dán csapat jutott.
Fehérvár KC – Team Esbjerg 26-27
2014.04.12. 20:43 |

Már jó egy órával a meccs előtt a fő lelátó szinte televolt, a melegítést pedig már meccshangulatban, telt ház előtt zajlott! Az FKC minimális egygólos előnyről várta az Esbjerg elleni visszavágót. A dánoknak negyed óra kellett, hogy először egálra álljanak összesítésben, ehhez azonban kellett Mayer Szabina hibája is. A fehérvári beálló pályára lépését követően azonnal betalált, ám visszafutás közben átszaladt a kezdőkörön, így mehetett kettő percre a büntetőpadra, ezt pedig kihasználták a vendégek. Előbb megszerezte a vezetést az Esbjerg, majd Polman találata után már kettő volt közte a 16. percben. Pal Oldrup Jensen rögvest időt is kért, ami mintha a dánoknak tett volna jót. Hamar elszaladtak Kiviesgaardék hárommal, de Herr, Siti, Tilinger és Mayer góljaival visszajött az FKC. A szünetben csakúgy mint egy hete, 13-14 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után Azari góljával egyenlített a Fehérvár, majd Ahlm lőtte meg a negyedik és az ötödik gólját, ismét kettővel vezetett az Esbjerg. Közben Tilinger is megdobta hatodik gólját, ezzel a 39. percre ismét egyenlő volt az állás, összesítésben pedig ez Fehérvári döntőt ért… Ezután megint felváltva estek a gólok, duplán, amit a vendégek mestere, Lars Frederiksen unt meg hamarabb, és a 42. percben időt kért. A gyors dán akciókkal azonban nem tudtak mit kezdeni a hazaiak, Forslund vezetésével így megint háromra duzzadt az előző körben a Volgográdot kiejtő Esbjerg előny, Jensen mester pedig időt is kért a 47. percben. Ennek meg is lett az eredménye, hat perccel később Siti Eszter belőtte a 23. fehérvári gólt, ismét döntetlen volt ezzel az állás. Majd Mayer Szabina és Kiss Éva percei következtek…. Az utolsó két percre előnnyel fordult az FKC, s még 10 másodperccel a vége előtt is továbbjutásra állt, Kazai azonban ziccert hibázott, a túloldalon pedig hárman vitték a labdát Kiss Éva kapujára, Seest belőtte a gólt, és csapatát a döntőbe.

Továbbjutott az Esbjerg 51-51-el, idegenben lőtt több góllal.