-
Ütemes menetrend
Új menetrend szerint közlekednek az autóbuszjáratok Székesfehérvár és Tatabánya között. Az autóbuszok ezentúl több, az útvonalon található fontosabb megállóhelyen megállnak, a két város közötti utat pedig jellemzően 1 óra 20 perc alatt teszik meg.
2024.12.14. -
Hétvégi vásárlás adományozással
Vasárnapig tart az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében. Az ország 154 településén 365 áruházban összesen 6500 önkéntes gyűjti majd az adományokat. Székesfehérváron nyolc helyszínen, a kasszák melletti gyűjtőpontokon az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkéntesei köszönettel fogadják a hűtést nem igénylő, tartós élelmiszereket, édességeket.
2024.11.16. -
Nemzeti konzultáció a magyar érdekek mentén – részvételre kérik a lakosságot
A válságok korában élünk, egymás után vagy egymással egyidőben jelennek meg súlyos konfliktusok a világban. Ilyen helyzetben fontos a gazdasági semlegesség, valamint az, hogy egyetértési pontokat alakítsunk ki és közösen döntsünk a céljainkról – hívták fel a figyelmet Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők közös székesfehérvári sajtótájékoztatójukon. A honatyák a nemzeti konzultáción való részvételre kérték a lakosságot.
2024.11.15. -
A Magyar Jelnyelv Napja
A magyar jelnyelvről és a magyar jelnyelv használatáról szóló 2009. évi CXXV. törvényt november 9-én fogadták el. E törvény megszületésének jelentőségét elismerve, e nap emlékére november 9. a magyar jelnyelv napja 2017 óta, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének kezdeményezése nyomán.
2024.11.09.
Tizenegy magyar város szeretne Európa kulturális fővárosa lenni
Az utóbbi három hónapban összesen tizenegy város - Budapest, Debrecen, Eger, Győr, Kaposvár, Kecskemét, Miskolc, Pécs, Veszprém, Székesfehérvár és Sopron - jelezte részvételi szándékát és a december 31-i határidő lejárta előtt valamennyi be is adta pályázatát a szaktárcához. A pályázati anyagok bírálatát az államigazgatási és más szakemberekből álló héttagú zsűri 45 munkanapon belül elvégzi; február végéig döntés születik arról, mely városok kerülnek a második fordulóba. A továbbjutó pályázati csomagokat a tíztagúra bővülő nemzetközi zsűri hasonlítja össze, és várhatóan 2005 szeptemberében hirdet győztest.
Az utóbbi három hónapban összesen tizenegy város - Budapest, Debrecen, Eger, Győr, Kaposvár, Kecskemét, Miskolc, Pécs, Veszprém, Székesfehérvár és Sopron - jelezte részvételi szándékát és a december 31-i határidő lejárta előtt valamennyi be is adta pályázatát a szaktárcához.
Budapest főpolgármestere kifejtette, hogy a víz és a metropolisz mottójú pályázattal a város szimbolikus újraegyesítését biztosító projekteket kívánnak megvalósítani. A Magyarorszag.hu internetes portálon a főváros polgármestere úgy nyilatkozik, mintha Budapest már elnyerte volna a Kulturális Főváros címet, történelmi gyökereire hivatkozva.
Idén ősszel hirdetnek eredményt
Az Európai Unió kulturális miniszterei 2004 májusában határoztak arról, hogy 2009-től évente két település, egy régi és egy új tagállam városa együtt legyen Európa kulturális fővárosa. 2010-ben egy magyar és egy német város tölti be ezt a szerepet. A kulturális tárca tavaly októberben írta ki a pályázatot a cím elnyerésére. Azt, hogy Magyarország melyik várost jelöli a címre, a kormány két szakaszból álló pályázaton, a részletes szakmai tervek ismeretében dönti el. Eredményt várhatóan ez év őszén hirdetnek, és Magyarország 2006 elején juttatja el a győztes pályázatot Brüsszelbe.
Színvonalas, ötletes pályázatok készültek
Fantáziadús, ötletesen tálalt, a német pályázatokhoz hasonlóan színvonalas csomagokat nyújtott be a 2010-es Európa kulturális fővárosa cím elnyerésére pályázó tizenegy magyar város - mondta Mesterházy Balázs miniszteri biztos. A pályázati anyagok bírálatát az államigazgatási és más szakemberekből álló héttagú zsűri 45 munkanapon belül elvégzi; február végéig döntés születik arról, mely városok kerülnek a második fordulóba. A továbbjutó pályázati csomagokat a tíztagúra bővülő nemzetközi zsűri hasonlítja össze, és várhatóan 2005 szeptemberében hirdet győztest.
Németországban eredetileg tizenhét város pályázott a 2010-es Európa kulturális fővárosa cím elnyerésére. Ez a kör időközben tíz városra szűkült; a korábban a címet már elnyert Berlin ezúttal nem pályázott, a résztvevők között van egyebek mellett Regensburg, Kassel, Essen, Bréma és Potsdam.