Tizenhét szerzett góllal nyert meccset a Fehérvár KC

Nagyon fontos két pontot szerzett a Fehérvár KC a Vác ellen. A találkozó kemény játékot, jó védekezést és kapusteljesítményeket valamint nagyon kevés, szám szerint 30 gólt hozott. Győzelmével az FKC megerősítette negyedik helyét a tabellán.
Fehérvár KC – Vác 17-13 (9-7)
2015.01.14. 21:12 |

Tanja Bogoszavljevics góljával indult a találkozó, sőt az átlövő az első négy fehérvári találatból hármat jegyzett. A 12. percben 4-4-re állt a találkozó, mivel a túloldalon Hornyák valamint Tóth Eszter is két-két gólnál járt ekkor. Néhány perccel később Tóth harmadik gólja után pedig már kettővel, 6-4-re ment a Vác. A Fehérvár azonban megrázta magát, Kiss Éva két büntetőt is fogott, valamint jött az első szélről szerzett gól Csákitól. Tilinger büntetője után ismét egyenlő volt az állás, majd Kazai emberelőnyös gólja után újra vezetett a Fehérvár. A Vácon még az sem segítetett, hogy emberhátrányban vészkapust küldtek be. Ishitate szerezte a nyolcadik fehérvári gólt, a 25. percben vezetett először kettővel Bakó Botond együttese, a szünetben is ennyi volt köze, 9-7-el mentek pihenni a csapatok.

A fordulás után Mayer Szabina is megszerezte első gólját, amire Hornyák felelt. A 36. percben Kazai beállós góljával még mindig csak 12-9 volt az állás, és ezt egy 13 perces hazai, illetve ezzel párhuzamosan egy 9 perccel váci gólcsend követett. Pedig a Fehérvárnak voltak lehetőségei, de Bíró meccsben tartotta a Vácot. Az 50. percben Tilinger törte meg a gólcsendet, majd egy perccel később a vácit Hornyák. A meccset Ishitate döntötte el végérvényesen, a japán irányító pazar csellel járt túl a vendég védelem eszén. A mérkőzésen az utolsó szó Hornyáké volt, de a két pontot a Fehérvár szerezte meg, 17-13-as sikerével pedig megerősítette negyedik helyét a tabellán. Vasárnap, 18 órától a Dunaújváros vendégeként lép pályára az FKC, mondani sem kell: nagyon fontos lesz a megyei rangadó.

Fehérvár: Kiss, Csáki 1, Tilinger 5(2), Horváth 1, Bogoszavljevics 4, Hajduch, Ishitate 2, Mayer 1, Kazai 3, Emberovics.