Tizenkét ponttal kapott ki az Alba Körmenden

Bár a rossz első negyed után felállt az Alba Fehérvár, mégis vereséget szenvedett a Körmend otthonában. Az újabb vesztes meccs pedig azt jelenti, hogy a Fehérvár sajnos megint lépett egyet afelé, hogy ne legyen ott a rájátszásban, vagyis a legjobb nyolc között.
Körmend – TLI-Alba Fehérvár 96-84 (35-19, 9-22, 25-24, 27-19)
2015.03.28. 20:02 |

Az első negyedbe kicsit belealudt az Alba Körmenden, főleg a védekezéssel voltak gondjai a fehérvári gárdának. Tíz perc után 35-19-re vezetett a hazai gárda. A második játékrészben azonban összekapta magát a Góbi Henrik vezette alakulat, és mondhatni, ami nem ment az elején, az ezúttal jól működött, az Alba csak 9 pontot engedélyezett a körmendieknek, ezzel szemben azonban 22-t dobott, így a nagyszünetben 44-41-es mutatott az eredményjelző.
A harmadik negyed is szoros eredményt hozott, a játékrész végére Kromah már húsz pontnál járt, míg Csorvási Milán 18-nál, kettejük vezetésével tartotta az Alba a tempót a Körmenddel. A túloldalon szintén ketten, Tóth és Ferencz jártak a húszpontos határ közelében. A játékrészt egy ponttal, 25-24-re nyerték a hazaiak, így tíz perccel a vége előtt 69-65 volt az állás.

Az utolsó játékrészben öt perccel a lefújás előtt 75-74-nél, Kromah kosara után vezetett az Alba, ezután azonban rákapcsolt a Körmend, és szép lassan ellépett vendégétől, az utolsó percre pedig már tíz fölé nőtt a különbség, így ekkora már minden fontos kérdés eldőlt. A Körmend nyert, az Alba pedig újabb vereségével ismét messzebb került a rájátszástól.