Tizennégy VTSE-s érem Várpalotáról

Várpalotán rendezte meg Shihan Schwarcz Róbert és a Főnix Dojo csapata a II. Palota Kupa elnevezésű területi utánpótlás kyokushin karate versenyét, 220 fiatal sportoló részvételével. A verseny célja a magyarországi kyokushin versenyzők szintfelmérése volt, már a tavaszi diákolimpia fordulóira való felkészülés jegyében.
2014.12.03. 09:25 |

A színvonalas és helyenként kemény csatákban remek lehetőségük volt a viszonylag szerény tapasztalattal rendelkező harcosoknak a gyakorlásra és a tanult taktikai elemek „éles” helyzetben való kipróbálására is. A népes mezőny és a versenyzők remek felkészültsége bizonyította, hogy az eddig viszonylagos lemaradásban levő nyugat-magyarországi régió is fokozatosan felzárkózik az ország keleti feléhez.

A székesfehérvári központú IFK Magyar Kyokushin Szervezetet a Csákvári Torna Klub és a Vértesi Tömegsport Egyesület 13 versenyzője, illetve a Mórról újonnan átigazolt tehetséges fiatal versenyző, Szűcs Ferenc képviselte, Senpai Lendvai József és Senpai Faragó Éva edzők irányításával.