-
Felépült a kórhát új tömbje
Szinte minden részletében elkészült a kórház új belgyógyászati épülettömbje. Három emeletes épületet alakítottak ki összesen mintegy 120 ággyal, ami helyet ad majd a pulmonológiai, az onkológiai és az infektológiai osztályoknak is. A vadonatúj épületről most Magyarország Kormánya osztott meg egy videót.
2024.11.18. -
Megszépül a kis park
A Zsuzsanna-forrásnál több mint ezer évelő növényt ültetett a napokban a Városgondnokság. Ezen a területen nagyméretű vadgesztenyefák találhatók, amik méretükből adódóan teljesen leárnyékolják a parkot. Éppen ezért árnyéktűrő, gyeppótló növényeket válogatott a tervező Homoki László a Városgondnokság kertészmérnöke.
2024.11.15. -
Fákat és több ezer évelőt is ültetnek
A Városgondnokság kertészei elkezdték a Prohászka liget teljes felújítását. A parknak a szerkezete nem fog változni, minden marad az eredeti formában, de teljesen megújul a fűfelület, ami összesen 1200 négyzetméter, felújítják a sétányokat 832 négyzetméteren, fákat ültetnek és több mint 2100 tő évelő növény is kerül a parkba.
2024.11.13. -
BIM alapú tervezés a Jákyban
Hétfőn délelőtt adták át a MASTERPLAST segítségével és támogatásával létrehozott új, digitális tantermet a Székesfehérvári SZC Jáky József Technikumban. A teremben a diákok a BIM (Building Information Modelling/Management) tervezőprogram használatát tanulhatják meg.
2024.11.11.
Több mint 1300-an dolgoztak eddig a vasútállomás felújításán
Többszáz gép és majd másfélezer ember dolgozott eddig a vasútállomás felújításán. Az építkezés során rugalmas sínkötésekkel fektetnek le mintegy 20 kilométernyi vágányt, 87 új és korszerű kitérőt építenek be és a sínek egymáshoz rögzítését különleges hegesztési eljárással végzik, ami szintén hozzájárul a vibráció csökkentéséhez és a vasúti kocsik simább futását teszi lehetővé. A munkálatok előrehaladtával tervezünk rendszeresen beszámolni a város honlapján a felújításról, jelen cikkünkben a pályaépítési munkálatokról olvashatnak.
2015.05.07. 11:32 |
Többszáz gép és majd másfélezer ember dolgozott eddig a vasútállomás felújításán. Az építkezés során rugalmas sínkötésekkel fektetnek le mintegy 20 kilométernyi vágányt, 87 új és korszerű kitérőt építenek be és a sínek egymáshoz rögzítését különleges hegesztési eljárással végzik, ami szintén hozzájárul a vibráció csökkentéséhez és a vasúti kocsik simább futását teszi lehetővé. A munkálatok során jelentős mennyiségű, sok tízezer köbméternyi szennyezett földet és követ vittek el, aminek helyére hasonló mennyiségben építenek be tiszta anyagot.
KÉPGALÉRIA a munkálatokról
KÉPGALÉRIA a munkálatokról
A vasútállomás felújításán eddig több mint 1300 ember dolgozott a munkaterületen és közel 600 gépet és autót használtak a munkálatok során.
Mintegy 20 kilométer új és korszerű vágányt építenek rugalmas sínkötésekkel, így a vibráció lényegesen kisebb lesz. Ugyancsak a vibráció csökkentésének érdekében a sínek egymáshoz rögzítését a régi hevederes kötés helyett különleges hegesztési eljárással végzik, amely szintén hozzájárul a vasúti kocsik simább futásához. Az állomás új vasúti hálózatába összesen 87 új és korszerű kitérőt építenek be, amik előre szerelten érkeznek már Székesfehérvárra.
Az állomás új vasúti hálózatába összesen 87 új és korszerű kitérőt építettek be, ebből eddig 34 került a helyére. A kitérőket Gyöngyösön szerelik össze és egyedi módon, döntött állásban vasúton szállítják Székesfehérvárra. A kitérőket aztán egy nagy teherbírású speciális vasúti daru emeli a helyükre.
A székesfehérvári vasútállomás legutóbbi korszerűsítése 1954-ben volt és az eltelt 60 évben a vágányhálózat illetve a biztosítóberendezés is teljesen elöregedett. A teljes felújítás célja a vasúti csomópont elavult vasúti pályáinak, a villamos felsővezetéknek, a műtárgyaknak, és a régi biztosítóberendezések lebontása, új műtárgyak építése, illetve a meglévők felújítása.
Érdekesség, hogy eddig közel 22.000 köbméter zúzottkövet építettek be az új vágányok ágyazatába és mintegy 30.000 köbmétert fognak még elteríteni az új vágányok alatt.
Várhatóan 2015 őszén az állomás utascsarnoka újra megnyílik az utazó közönség előtt és a forgalom már részben az új vágányokon, részben pedig még az ideiglenes vágányokon bonyolódik majd. A vágányok teljes átépítése a tervek szerint 2016 februárjában fejeződik be.
Eddig közel 80.000 köbméternyi felesleges földet szállított el a kivitelező a lerakóhelyre és még további több mint 40.000 köbméter van hátra. Az új pályaszerkezethez pedig közel 80.000 köbméter jó minőségű töltésanyagot építettek be és mintegy 50.000 köbméter vár még beépítésre.
A fehérvári vasúti csomópont átépítésével lezárul a Budapest-Kelenföld-Székesfehérvár vonal korszerűsítése. Egységesen a teljes vonalszakaszon magasperonok lesznek liftekkel, biztosítva az akadálymentes közlekedést, új elektronikus biztosítóberendezés fog üzemelni, megteremtve a 160 km/h pályasebesség feltételeit.
A felújítás során mintegy 20 kilométernyi új és korszerű vágányt építenek rugalmas sinkötésekkel, ezáltal a vibráció is lényegesen kisebb lesz. Ezekből valamivel több mint 7 kilométer készült el eddig. A vágányok építése korszerű nagy és kisgépes technológiával történik, valamint a vágányok magassági és oldalirányú igazítását is speciális vágányszabályzó gépek végzik.
A beruházás befejeztével várhatóan 2016 év végén, szemben a jelenlegi 40-20-10 km/óra megengedett sebességgel az átmenő fővágányokon 100 km/h, megelőző vágányokon 80 km/óra, a mellékvágányokon 40 km/óra lesz a vonatok megengedett sebessége. A fejlesztést 85% uniós és 15% hazai forrás biztosításával az SDD Konzorcium végzi, nettó 24.899.345.489 forint értékben. Az új biztosítóberendezés kiépítését pedig a Thales Austria GmbH és a Dunántúli Távközlési és Biztosítóberendezési Építő Kft. valósítja meg, nettó 8.503.259.100 forint értékben. A fejlesztés a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium megbízásából a NIF Zrt beruházásában valósul meg.