-
Az üzempróbák is befejeződtek
Januárban birtokba adják a Fejér-B.Á.L. és az Épkar konzorcium által épített székesfehérvári belgyógyászati tömböt. - számolt be a magyarépítők.hu. Az épület teljes egészében elkészült, minden gépészeti beszabályozás, üzempróba befejeződött.
2024.12.25. -
Iskolafelújítás a megvalósulás útján
A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.
2024.12.18. -
Megnyílt a szárazréti bölcsőde
Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.
2024.12.13. -
Új iskolabútorok
Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.
2024.12.10.
Több mint 1300-an dolgoztak eddig a vasútállomás felújításán
Többszáz gép és majd másfélezer ember dolgozott eddig a vasútállomás felújításán. Az építkezés során rugalmas sínkötésekkel fektetnek le mintegy 20 kilométernyi vágányt, 87 új és korszerű kitérőt építenek be és a sínek egymáshoz rögzítését különleges hegesztési eljárással végzik, ami szintén hozzájárul a vibráció csökkentéséhez és a vasúti kocsik simább futását teszi lehetővé. A munkálatok előrehaladtával tervezünk rendszeresen beszámolni a város honlapján a felújításról, jelen cikkünkben a pályaépítési munkálatokról olvashatnak.
2015.05.07. 11:32 |
Többszáz gép és majd másfélezer ember dolgozott eddig a vasútállomás felújításán. Az építkezés során rugalmas sínkötésekkel fektetnek le mintegy 20 kilométernyi vágányt, 87 új és korszerű kitérőt építenek be és a sínek egymáshoz rögzítését különleges hegesztési eljárással végzik, ami szintén hozzájárul a vibráció csökkentéséhez és a vasúti kocsik simább futását teszi lehetővé. A munkálatok során jelentős mennyiségű, sok tízezer köbméternyi szennyezett földet és követ vittek el, aminek helyére hasonló mennyiségben építenek be tiszta anyagot.
KÉPGALÉRIA a munkálatokról
KÉPGALÉRIA a munkálatokról
A vasútállomás felújításán eddig több mint 1300 ember dolgozott a munkaterületen és közel 600 gépet és autót használtak a munkálatok során.
Mintegy 20 kilométer új és korszerű vágányt építenek rugalmas sínkötésekkel, így a vibráció lényegesen kisebb lesz. Ugyancsak a vibráció csökkentésének érdekében a sínek egymáshoz rögzítését a régi hevederes kötés helyett különleges hegesztési eljárással végzik, amely szintén hozzájárul a vasúti kocsik simább futásához. Az állomás új vasúti hálózatába összesen 87 új és korszerű kitérőt építenek be, amik előre szerelten érkeznek már Székesfehérvárra.
Az állomás új vasúti hálózatába összesen 87 új és korszerű kitérőt építettek be, ebből eddig 34 került a helyére. A kitérőket Gyöngyösön szerelik össze és egyedi módon, döntött állásban vasúton szállítják Székesfehérvárra. A kitérőket aztán egy nagy teherbírású speciális vasúti daru emeli a helyükre.
A székesfehérvári vasútállomás legutóbbi korszerűsítése 1954-ben volt és az eltelt 60 évben a vágányhálózat illetve a biztosítóberendezés is teljesen elöregedett. A teljes felújítás célja a vasúti csomópont elavult vasúti pályáinak, a villamos felsővezetéknek, a műtárgyaknak, és a régi biztosítóberendezések lebontása, új műtárgyak építése, illetve a meglévők felújítása.
Érdekesség, hogy eddig közel 22.000 köbméter zúzottkövet építettek be az új vágányok ágyazatába és mintegy 30.000 köbmétert fognak még elteríteni az új vágányok alatt.
Várhatóan 2015 őszén az állomás utascsarnoka újra megnyílik az utazó közönség előtt és a forgalom már részben az új vágányokon, részben pedig még az ideiglenes vágányokon bonyolódik majd. A vágányok teljes átépítése a tervek szerint 2016 februárjában fejeződik be.
Eddig közel 80.000 köbméternyi felesleges földet szállított el a kivitelező a lerakóhelyre és még további több mint 40.000 köbméter van hátra. Az új pályaszerkezethez pedig közel 80.000 köbméter jó minőségű töltésanyagot építettek be és mintegy 50.000 köbméter vár még beépítésre.
A fehérvári vasúti csomópont átépítésével lezárul a Budapest-Kelenföld-Székesfehérvár vonal korszerűsítése. Egységesen a teljes vonalszakaszon magasperonok lesznek liftekkel, biztosítva az akadálymentes közlekedést, új elektronikus biztosítóberendezés fog üzemelni, megteremtve a 160 km/h pályasebesség feltételeit.
A felújítás során mintegy 20 kilométernyi új és korszerű vágányt építenek rugalmas sinkötésekkel, ezáltal a vibráció is lényegesen kisebb lesz. Ezekből valamivel több mint 7 kilométer készült el eddig. A vágányok építése korszerű nagy és kisgépes technológiával történik, valamint a vágányok magassági és oldalirányú igazítását is speciális vágányszabályzó gépek végzik.
A beruházás befejeztével várhatóan 2016 év végén, szemben a jelenlegi 40-20-10 km/óra megengedett sebességgel az átmenő fővágányokon 100 km/h, megelőző vágányokon 80 km/óra, a mellékvágányokon 40 km/óra lesz a vonatok megengedett sebessége. A fejlesztést 85% uniós és 15% hazai forrás biztosításával az SDD Konzorcium végzi, nettó 24.899.345.489 forint értékben. Az új biztosítóberendezés kiépítését pedig a Thales Austria GmbH és a Dunántúli Távközlési és Biztosítóberendezési Építő Kft. valósítja meg, nettó 8.503.259.100 forint értékben. A fejlesztés a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium megbízásából a NIF Zrt beruházásában valósul meg.