-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Több mint 24 milliárd forint sorsáról döntött a KDRFT
Több mint 24 és fél milliárd forint támogatás odaítéléséről döntött illetve odaítélésére tett javaslatot a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács eddig –hangzott el a ciklus utolsó tanácsülésén pénteken délelőtt Székesfehérváron. 26 pályázati program keretében 1329 pályázat nyert támogatást 2006-ig a Közép-dunántúli régióban. Többek között útfelújításra, szennyvízcsatorna építésre, turisztikai kiadványok készítésére, óvoda és általános iskola felújításra, szálláshelybővítésre, munkahelyteremtésre, képzések szervezésére, innovációs infrastruktúra és menedzsment fejlesztésre pályázhattak önkormányzatok, vállalkozások, közintézmények , civil szervezetek és magánszemélyek.
Több mint 24 és fél milliárd forint támogatás odaítéléséről döntött illetve odaítélésére tett javaslatot a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács eddig –hangzott el a ciklus utolsó tanácsülésén pénteken délelőtt Székesfehérváron. 26 pályázati program keretében 1329 pályázat nyert támogatást 2006-ig a Közép-dunántúli régióban. Többek között útfelújításra, szennyvízcsatorna építésre, turisztikai kiadványok készítésére, óvoda és általános iskola felújításra, szálláshelybővítésre, munkahelyteremtésre, képzések szervezésére, innovációs infrastruktúra és menedzsment fejlesztésre pályázhattak önkormányzatok, vállalkozások, közintézmények , civil szervezetek és magánszemélyek. A régióba érkezett fejlesztési forrásoknak köszönhetően például 250 km utat lehetett felújítani 2 év alatt a Közép-Dunántúlon, a 2005-2006-ban támogatásból elkészült turisztikai kiadványok darabszáma pedig 350 ezer.
Szeptember 29-ei ülésén több mint 400 millió forint támogatást ítélt oda a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács a Baross Gábor program keretében, 31 innovációs projekt megvalósítására. A beérkezett több mint 70 pályázatban 1,1 milliárd forint feletti forrást igényeltek. A pályázati csomagok több mint felét konzorciumként nyújtották be a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökséghez. A régióban található vállalkozások gazdasági kitörési pontja, szinte minden esetben az innovációhoz köthető. A vállalkozások forrásabszorpciós képessége magas és már tavaly is jelentős igény jelentkezett a kutatás és fejlesztési szférával, felsőoktatási intézményekkel való kooperációra. „A gazdasági integráció támogatása és az innovációs infrastruktúra és menedzsment fejlesztése a Közép-dunántúli régióban” című pályázat keretében közel háromszoros támogatási igény jelentkezett, ami azt mutatja, hogy a régióban élők felkészültek a fejlesztési források igénybevételére.
Az INNOCSEKK pályázat 4. fordulója keretében 18 pályázati dokumentációt nyújtottak be az Ügynökséghez, közel 330 millió forintnyi forrásigénnyel. A pályázat a régióban tevékenykedő vállalkozások, kiemelten a mikro- és kisvállalkozások versenyképességének növelésére irányul. A támogatásra javasolt 6 pályázat 98 millió forint támogatást kaphat amennyiben a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal jóváhagyja a Tanács döntését.