-
Irodalmi verseny
„Ragyafestés”, kétballábas futás, „kutyagumiszedés” és legfőképpen sok nevetés várt a Móra Ferenc Könyvkiadó és a Hétvezér Általános Iskola által szerevezett irodalmi vetélkedő diákjaira, akik a vármegye minden részéből érkeztek a csütörtöki versenyre. A gyerekek Réz András filmesztétával, a Lukrécia papucsai című gyermekregény írójával is megismerkedhettek.
2024.11.21. -
„Egy fény a szorongatásban”
Egy szikszói ortodox magyar zsidó, Fleischmann Izrael visszaemlékezéseit tartalmazza az a kötet, amelynek bemutatóját november 24-én, vasárnap 16 órától tartják a Vörösmarty Színházban.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
Több mint félezer diák látta A néma forradalmat a Barátság moziban
A lehetőséget nyolc iskola 22 osztálya használta ki, több mint félezer diák látta a megtörtént eseményeket feldolgozó alkotást.
A néma forradalom című film egy kelet-német középiskola érettségi előtt álló osztályáról szól. A diákok 1956 októberében illegális rádióadásokból igyekeznek tájékozódni a magyarországi történésekről, és a szovjet intervenció hallatán úgy döntenek, egy perces csönddel adóznak a mártírok emlékének – az ezt követő események egész későbbi életüket meghatározzák. A film mind újszerű megközelítésmódja, mind a benne szereplők kora miatt vonzó a középiskolások számára, ezért is kínálta fel a Barátság mozi fehérvári iskolák számára a kedvezményes vetítéseket.
Október 15–25. között nyolc iskolából 22 osztály, félezernél is több, 527 diák tekintette meg a filmet a moziban. A legtöbben a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskolából érkeztek: a 10., 11. és 12. évfolyamból összesen nyolc osztály nézte meg az alkotást.
Hat osztály érkezett a Jáky József Szakgimnázium és Szakközépiskolából, kettő-kettő a Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnázium és Szakközépiskolából, illetve az Aranykéz Szakgimnázium és Szakközépiskolából, egy a Kodolányi János Gimnáziumból, valamint egy-egy nyolcadik osztály a Felsővárosi, a Szent Imre és a Hétvezér téri Általános Iskolából.