Több mint hárommilliárdos fejlesztés az IBM fehérvári szolgáltatási központjában

Felavatták az IBM új,fehérvári szolgáltatási központját. Az eseményen bejelentették, hogy az IBM 3,2 milliárd forintból bővítette székesfehérvári IT-szolgáltató központját. A fejlesztéshez a kormány egyedi döntés útján 1,1 milliárd forintot biztosított. Ezzel 410 új munkahely jött létre, melynek 40 százalékát diplomások töltik be.
2016.06.29. 18:09 |
Felavatták az IBM új székesfehérvári szolgáltatási központját. Az eseményen bejelentették, hogy az IBM 3,2 milliárd forintból bővítette székesfehérvári IT-szolgáltató központját. A fejlesztéshez a kormány egyedi döntés útján 1,1 milliárd forintot biztosított. Ezzel 410 új munkahely jött létre, melynek 40 százalékát diplomások töltik be.
KÉPGALÉRIA az új szolgáltatási központ átadásáról
Szerda délután a világ egyik legnagyobb informatikai vállalata, az IBM újabb székesfehérvári beruházásának elkészültét jelentették be. Az eseményen elhangzott: az IBM 3,2 milliárd forintból bővítette székesfehérvári IT-szolgáltató központját, ehhez a kormány egyedi döntés útján 1,1 milliárd forinttal járult hozzá. A nagyszabású fejlesztésnek köszönhetően 410 új munkahely jött létre. Az ehhez szükséges új munkaerő 40 százalékát diplomások teszik majd ki.
Zerényi Zoltán, az IBM Client Innovation Centre vezetője beszédében kiemelte, hogy az IBM nemzetközi stratégiai szolgáltatói központját 1997-ben hozták létre Székesfehérváron. Mint mondta, az elmúlt tizenkilenc év tele volt kihívásokkal és fejlődési lehetőségekkel, melynek köszönhetően ma a vállalat kiváló infrastruktúrával és eredményes munkaerővel rendelkezik. Az elmúlt évek során a cég kiemelt mérföldkövei között az egyetemi képzés és az innováció területén elért eredményeket, valamint a magyar kormány stratégiai partnereként betöltött szerepet hangsúlyozta. A jövő zálogának a proaktivitást nevezte meg, melynek keretében az oktatási intézményekkel való szoros együttműködésben a fiatalságot kívánják minél nagyobb számban megszólítani. Köszöntőjében az IBM Client Innovation Centre vezetője fontos mérföldkőnek nevezte a magyar kormánnyal kötött megállapodást.
 
Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere szerint az IBM évtizedek óta nagyon fontos szerepet tölt be a város életében. „A magyar kormány stratégiai partnereként az IBM folyamatosan bővül és fejleszt Székesfehérváron. A cég magas színvonalon biztosít komoly lehetőséget az itt dolgozók számára. Dolgozóinak jelentős része komoly hozzáadott értékű munkával járul hozzá a magyar gazdaság fejlődéséhez. A magyar gazdasággal párhuzamosan Székesfehérvár gazdasága is folyamatosan fejlődik. A hazai KKV-k mellett a nemzetközi működő tőke bizalma is kitartó Fehérvár iránt. Jelzi ezt az állítást az a tény, hogy Székesfehérvár minden évben 10-15 százalékkal bővül gazdasági tekintetben, amelyhez az IBM is hozzájárul. A cég ezen kívül jelentős terhet vállal magára a munkaerőhiány leküzdésében, melynek köszönhetően 2 százalék körüli a munkanélküliségi ráta Székesfehérváron.” – mondta Mészáros Attila, aki beszélt a felsőoktatási intézmények jelentőségéről is.
 
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar mérnök-informatika szakáról szeptembertől 25 diák csatlakozhat az IBM székesfehérvári IT-szolgáltató központjához. Székesfehérvár az ország egyik legjelentősebb duális képzőközpontjává nőtte ki magát, melynek köszönhetően itt indítja el első vidéki campusát a Corvinus Egyetem, így az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karral együtt, a két felsőoktatási intézményben több mint 120 duális képzőhely áll a diákok rendelkezésére 2016 szeptemberétől.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszédében hangsúlyozta: napjainkban a versenyképesség legfontosabb eleme a biztonság lett. „Ma már az a kérdés, hogy egy adott ország garantálni tudja-e az emberek és a befektetések, beruházások biztonságát. A jelenlegi körülmények közepette Magyarország Kormányának az a legfontosabb célja és felelőssége, hogy az országban ezt garantálja. Kijelenthető, hogy Magyarország biztonságos hely Európában, mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy soha ennyi beruházás egy esztendő alatt nem jött hozzánk, mint tavaly. Mára, ha az országban jelenlévő külföldi, közvetlen működő tőkeállományt a gazdasági teljesítményhez arányosítjuk, akkor az első helyen áll az ország Közép-Európában.” – mondta Szijjártó Péter.
Kitért arra is, hogy Magyarországnak a magyar emberek szorgalmára, képzettségére és kreativitására kell alapoznia a magyar gazdaság fejlesztését. Ebben az informatika az a terület, amely a kiugrás lehetőségét biztosítja a magyar gazdaságnak az új fejlődési időszakban. Az IBM-mel kötött megállapodás keretében a vállalat tovább és jelentősen bővíti a székesfehérvári IT-szolgáltató központját, így információtechnológiai, beszerzési, labor, és oktatási szolgáltatásokat nyújt majd több mint 300 nyugat-európai cégnek. A nagyszabású fejlesztésnek köszönhetően tovább erősödhet a magyar-amerikai gazdasági együttműködés, a hazai infokommunikációs és távközlési (IKT) szektor, valamint a szolgáltató központok szektora is.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.