-
A fiatalok jövőjéről
Kerekasztal-beszélgetésen mutatta be a székesfehérvári középiskolások továbbtanulási szándékait feltérképező kutatásának eredményeit a Prosperis Alba Kutatóközpont. A kutatásból kiderült, hogy az érdeklődésüknek megfelelő egyetemi szak, illetve a kollégiumi elhelyezés lehetősége nagyban segítheti a fiatalok helyben maradását. Szintén nagy igényük lenne a városi kikapcsolódási lehetőségek bővítésére is.
2024.11.28. -
A diákképviselet erősítése a cél
Csütörtökön Székesfehérvár adott otthont a PRIME Projekt szakmai zárókonferenciájának. A Városháza Dísztermében összegezték és értékelték a diákönkormányzati részvételi formák fejlesztésére három országban – Magyarországon, Romániában és Szlovákiában – életre hívott kétéves programot, ami a Nemzeti Ifjúsági Tanács és partnerszervezeteinek gondozásában, Erasmus+ támogatással valósulhatott meg.
2024.11.28. -
Díjat kapott Spányi Antal
Goldmark Péter Károly-díjat kapott Spányi Antal, a Katolikus Rádió vezérigazgatója. A megyéspüspök a rádiózásért végzett kiemelkedő munkájáért vehette át az elismerést.
2024.11.28. -
Ellenzék az Auchan-körforgalom átépítéséről
Sajtótájékoztatót tartott Földi Judit, a DK országgyűlési képviselője, Fazakas Attila és Sándor Barbara, a Fehérvárért Közösen Egyesület önkormányzati képviselői.
2024.11.28.
Több tízezer családot és idős személyt segített a Karitász az elmúlt egy hónapban
A Katolikus Karitász a jelenlegi veszélyhelyzeti körülmények között is folytatja széleskörű tevékenységét.
Szociális intézményei, egyházmegyei karitász központjai, plébániai karitászcsoportjai, a hátrányos helyzetű településeken végzett hosszú távú programjai és segélyprogramjai megváltozott módszerekkel, fokozott egészségügyi védelem mellett tovább működnek.
A Karitász vírushelyzeti munkáját a www.karitasz.hu oldalon online adományozással lehet segíteni, emellett a 1357-es adományvonalon a hat nagy karitatív szervezet tevékenységét lehet támogatni hívásonkét 500 forinttal.
A Katolikus Karitász hálózatában 16 egyházmegyei Karitász központban, 18 szociális intézményben, közel 800 településen valósul meg koronavírushelyzettel kapcsolatos tevékenység. A feladatellátás főként online és telefonos konzultáció, személyes ügyelet, egyéni esetkezelés, krízistámogatás és adományszállítás formájában valósul meg.
Megváltozott az önkéntes segítő tevékenység jellege is, sokkal kevesebb személyes találkozás történik és kiemelten fontos az idősebb önkéntesek védelme, így most elsősorban a 18-60 év közötti segítőkre hárul a legtöbb feladat. Családokat és időseket keresnek fel, hogy őket támogassák a mindennapi teendőkben, mint vásárlás, gyógyszer kiváltás és postai ügyintézés. Az idősebb önkéntesek feladata is átalakult, otthonukból telefonos kapcsolattartással segítik a lakásaikban maradó magányos időseket, napi lelki segítségnyújtást végeznek és sokan vállalkoztak védőmaszk varrására is.
A Katolikus Karitász különös figyelmet fordít a vírushelyzet miatt nehéz szociális helyzetbe került családok támogatására és az idősek egészségének védelmére, időseket, fogyatékkel élőket ellátó szociális intézmények védekezési eszközökkel, fertőtlenítőszerekkel történő támogatására. A Zöldellő kertek program keretében 4000 család vetőmagokkal történő segítése is megvalósult, a hosszú távú önellátás érdekében. A vészhelyzeti időszakban eddig kb. 25.000 család támogatása valósult meg. Naponta több száz család számára osztanak meleg ételt, emellett digitális eszközökkel eddig közel száz gyermek tanulását segítették már. Az ország több pontján gyógyászati segédeszközöket és kórházi betegágyat adtak ki idősek és betegek otthoni ápolására. A nagyböjti élelmiszergyűjtés eredményeként és saját forrásból történő élelmiszerbeszerzés eredményeként összesen 75 tonna élelmiszer került kiadásra az elmúlt hetekben a nehéz helyzetbe került családoknak. 26 bentlakásos szociális és egészségügyi intézményt támogattak fertőtlenítőszerekkel, maszkokkal, gumikesztyűkkel és immunerősítőkkel. Összesen 2000 liter alkoholos kézfertőtlenítő, 1150 liter felületfertőtlenítő, 30800 db szájmaszk, 31050 gumikesztyű és 2730 doboz immunerősítő készítmény került átadásra támogatásként rászoruló családoknak, időseknek és szociális intézményeknek.
A megnövekedett segélykérelmek, krízishelyzetek miatt különösen fontos szerepe van az adományoknak, amelyekből főként élelmiszerekkel és higiéniai felszerelésekkel támogatják az intézményeinkben, programjainkban ellátott családokat és a jelenleg különösen veszélyeztetett helyzetben lévő idős embereket.