-
„A zene mindenkié”
Tizenegy kórus lép színpadra az Alba Regia Gyermek- és Ifjúsági Kórusfesztiválon. A háromnapos rendezvényre a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI meghívására hat vendégkórus érkezett határon innen és túlról. A program pénteken közös énekléssel és nyitóhangversennyel kezdődött, szombaton fesztiválhangversennyel folytatódik, majd vasárnap folklórprogrammal és díjátadóval zárul.
2025.04.11. -
Új színházigazgatói pályázat kiírásáról döntöttek
Pénteki ülésén tárgyalt Székesfehérvár Közgyűlése a Vörösmarty Színház igazgatói feladatainak ellátásra kiírt pályázatról. A képviselőtestület megköszönte valamennyi pályázónak a szakmai koncepciójában leírt gondolatokat, ezzel együtt – figyelembe véve az elmúlt napokban lezajlott több meghallgatás tapasztalatait – egy új pályázat kiírására kérte fel a Humán Közszolgálati Szakbizottságot. Erre várhatóan már akár jövő héten sor kerülhet.
2025.04.11. -
Középpontban Széchenyi
Folytatódott a Gróf Széchenyi István életművét és hagyatékát feldolgozó Kodolányi Szabadegyetem. Ezúttal A szabadságharc után - Széchenyi Döblingben címmel tartott előadást Csorba László történész.
2025.04.11. -
A magyar költészet napja
Április 11, a magyar költészet napja. Ennek alkalmából számos program várja az irodalomkedvelőket Székesfehérváron is.
2025.04.10.
Tóbisz Tinelli Tamás, a Misztrál együttes tagja volt a vendég a Királykút Emlékházban

„16 éves koromban egy tanárnő felkért bennünket, - pedagógiai szakközépiskolába jártam - hogy vegyünk részt a Balassi Bálint Énekmondó Versenyen, az öcsém (Tóbisz Titusz, a Kassai Operaház énekese – a szerk.) és én. Megzenésítettem egy Balassi Bálint és egy Bornemissza Péter verset és eljöttünk vele Budapestre (mi felvidékiek vagyunk, Rimaszombatból) Akkoriban rock-korszakunkat éltük és ilyen formában is adtuk elő a verseket.
A versenyre megérkezve már eleve nagyon csodálkoztunk; mindenki hagyományőrző ruhában volt, kobozzal, lanttal. A zsűritagok először nagyot néztek, de aztán megtiszteltek bennünket, valami különdíj-félét kaptunk akkor.

1996-ban, 18 évesen jöttem Magyarországra, tanulni.
A Krónikás Zenedében két „őrülttel” találkoztam, Heinczinger Miklóssal és Török Mátéval. Hogy, hogy nem; elkezdtünk közösen muzsikálni. És egy idő után megkérdezték, hogy mi a zenekar neve? Mi nem vagyunk zenekar, mi csak úgy zenélünk – válaszoltuk. De egy idő után ez megformálódott, zenekarrá, együttessé váltunk, több mint két évtizede.
A Misztrál együttes egy olyan csapat, melynek tagjai közül hárman kamaszkorunkban találkoztunk, tehát tizenéves korunk óta együtt zenélünk, zenésítjük és előadjuk a verseket.
Egy tizenéves ember még próbálgatja a szárnyait és nem biztos abban, hogy mit akar csinálni - mit lehet csinálni - az életben. Ezért volt nagy dolog, - már sok éve zenéltünk együtt - amikor körvonalazódott a számunkra, hogy mi valóban verszenésítők vagyunk.
Azóta annyi mindenen mentünk keresztül, - jó és rossz dolgokon egyaránt – hogy elképesztő módon formált minket emberileg ez az együttlét.
Arany János a szívem csücske.
Olyan hősi kort jelenít meg néhány versében, amit átéltem gyermekként, amikor álmodozva szaladgáltunk az öcsémmel a krasznahorkai várban, illetve a bajmóci várban és egyéb helyeken.
Elkezdtem olvasni a Toldit és behúzott, mint egy örvény.
Hozzáteszem, kellett ehhez a 2017-es Arany János Emlékév, amikor is - pályázat útján - lehetőségem lett arra, hogy kiadjak egy Arany János lemezt „Daliás idők” címmel.