-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Tóbisz Tinelli Tamás, a Misztrál együttes tagja volt a vendég a Királykút Emlékházban
„16 éves koromban egy tanárnő felkért bennünket, - pedagógiai szakközépiskolába jártam - hogy vegyünk részt a Balassi Bálint Énekmondó Versenyen, az öcsém (Tóbisz Titusz, a Kassai Operaház énekese – a szerk.) és én. Megzenésítettem egy Balassi Bálint és egy Bornemissza Péter verset és eljöttünk vele Budapestre (mi felvidékiek vagyunk, Rimaszombatból) Akkoriban rock-korszakunkat éltük és ilyen formában is adtuk elő a verseket.
A versenyre megérkezve már eleve nagyon csodálkoztunk; mindenki hagyományőrző ruhában volt, kobozzal, lanttal. A zsűritagok először nagyot néztek, de aztán megtiszteltek bennünket, valami különdíj-félét kaptunk akkor.
1996-ban, 18 évesen jöttem Magyarországra, tanulni.
A Krónikás Zenedében két „őrülttel” találkoztam, Heinczinger Miklóssal és Török Mátéval. Hogy, hogy nem; elkezdtünk közösen muzsikálni. És egy idő után megkérdezték, hogy mi a zenekar neve? Mi nem vagyunk zenekar, mi csak úgy zenélünk – válaszoltuk. De egy idő után ez megformálódott, zenekarrá, együttessé váltunk, több mint két évtizede.
A Misztrál együttes egy olyan csapat, melynek tagjai közül hárman kamaszkorunkban találkoztunk, tehát tizenéves korunk óta együtt zenélünk, zenésítjük és előadjuk a verseket.
Egy tizenéves ember még próbálgatja a szárnyait és nem biztos abban, hogy mit akar csinálni - mit lehet csinálni - az életben. Ezért volt nagy dolog, - már sok éve zenéltünk együtt - amikor körvonalazódott a számunkra, hogy mi valóban verszenésítők vagyunk.
Azóta annyi mindenen mentünk keresztül, - jó és rossz dolgokon egyaránt – hogy elképesztő módon formált minket emberileg ez az együttlét.
Arany János a szívem csücske.
Olyan hősi kort jelenít meg néhány versében, amit átéltem gyermekként, amikor álmodozva szaladgáltunk az öcsémmel a krasznahorkai várban, illetve a bajmóci várban és egyéb helyeken.
Elkezdtem olvasni a Toldit és behúzott, mint egy örvény.
Hozzáteszem, kellett ehhez a 2017-es Arany János Emlékév, amikor is - pályázat útján - lehetőségem lett arra, hogy kiadjak egy Arany János lemezt „Daliás idők” címmel.