Továbbtanulási segítség hátrányos helyzetű fiataloknak - az állam fizeti a tandíjat

 A hátrányos helyzetű diákok felsőoktatási tanulmányait elősegítő programra hívja fel a figyelmet az oktatási tárca. A középiskolákba tájékoztatófüzeteket küldenek, de egy ingyenesen hívható telefonszámot is adnak felvilágosítást. A program azoknak a fiataloknak nyújt segítséget, akik szeretnének továbbtanulni, de ezt a családjuk anyagi helyzete nem, vagy csak nagy lemondások árán teszi lehetővé. A részletekről érdeklődni a 06-80-204-641-es, ingyenesen hívható zöldszámon, vagy a www.mentorhalo.hu weboldalon lehet.

2006.02.01. 08:01 |

 A hátrányos helyzetű diákok felsőoktatási tanulmányait elősegítő programra hívja fel a figyelmet az oktatási tárca. A középiskolákba tájékoztatófüzeteket küldenek, de egy ingyenesen hívható telefonszámot is adnak felvilágosítást. 

 A szociálisan hátrányos helyzetű diákok továbbtanulását segítő tájékoztatófüzetet küld az oktatási tárca valamennyi érettségit adó középiskolába, az érintettek ugyanis sok esetben nem ismerik a nekik járó kedvezményeket - közölte Daróczi Gábor miniszteri biztos. Tavaly csupán a keretszám felét-harmadát sikerült feltölteni, holott minden évben ennek három százaléka, 2005-ben 1860 hátrányos helyzetű diák juthatott volna be a szociálisan hátrányos helyzetű fiatalok felsőfokú tanulmányait elősegítő program révén az egyetemekre, főiskolákra. 

 A program azoknak a fiataloknak nyújt segítséget, akik szeretnének továbbtanulni, de ezt a családjuk anyagi helyzete nem, vagy csak nagy lemondások árán teszi lehetővé - mondta el Daróczi Gábor. 

Legalább 78 pontot kell teljesíteni 

 Annak, aki megfelel a kritériumoknak, az állam finanszírozza a tandíját. Ha a költségtérítéses ponthatárt teljesítette a diák, és költségtérítéses képzésre veszik fel valamelyik egyetemre, főiskolára, államilag finanszírozott képzésben kezdheti meg tanulmányait. Abban az esetben, ha az adott szakon, ahová felvételizett a diák, nincs költségtérítéses képzés, akkor az államilag finanszírozott képzés ponthatárának 80 százalékát, de minimum 78 pontot kell teljesítenie. 

 Hátrányos helyzetűnek minősül, aki középfokú tanulmányainak ideje alatt részesült átmeneti vagy tartós nevelésben, illetve állami gondozásban, továbbá középfokú tanulmányai ideje alatt a családja rendszeres gyermekvédelmi támogatást kapott, illetve kiegészítő családi pótlékot, valamint a szülei iskolai végzettsége nyolc osztály vagy annál alacsonyabb. A programhoz a mentori támogatást a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) biztosítja.  
  A részletekről érdeklődni a 06-80-204-641-es, ingyenesen hívható zöldszámon, vagy a www.mentorhalo.hu weboldalon lehet.