Tóvárosi siker a kosárlabda városi diákolimpia döntőjében

Az Alba Regia Építők és a magyar válogatott korábbi klasszisa, Bogár Pál emlékére rendezték a IV. korcsoportos városi diákolimpiai döntőt. A Vodafone Sportcsarnok lelátóin a Tóvárosi és a Tóparti iskolák tanulói szurkoltak, a két csapat pedig jó meccset játszott a döntőben. A Dávid Kornél Akadémia több növendéke is pályára lépett, végül a Tóvárosi Általános Iskola nyert és jutott a megyei döntőbe.
2015.03.11. 13:40 |
KÉPGALÉRIA a döntőről

A meccs előtti megnyitó beszédében Cser-Palkovics András polgármester örömét fejezte ki, hogy a nézőtéren sokan vannak, akik szurkolni érkeztek iskolájuk csapatának. A nagy kivetítőn Bogár Pál fotója emlékeztetett rá, milyen nagyszerű sportember képviselte a várost hajdan nemzetközi szinten is - az Alba Regia remek kosarasa az 1955-ös Európa-bajnokságon aranyérmes válogatott csapatkapitánya volt.
A kései utódok pedig igyekeztek megfelelni a hagyományoknak és a hangos szurkolótáborok igényének. A Tóparti Gimnázium jobban kezdett, és a 41 pontig jutó Heinrich Zsombor vezérletével kezdetben vezetett. De a Tóvárosi Általános Iskola csapata több lábon állt, bár itt is akadt kimagasló teljesítmény, hiszen Takács Martin 31 pontot szerzett. (A képen éppen egymással csatázik a két legjobb, fehérben Heinrich.) Végül 88-75-re győzött a Tóvárosi, ezzel megnyerte a IV. korcsoport városi diákolimpiáját és bejutott a megyei döntőbe.