Tragikus első harmad és előny-kihasználás, kikapott a Volán

Ki kerül egy győzelemre az elődöntőtől? Ez volt a kérdés az újabb Volán-Capitals meccsen, amely már az ötödik volt a párharcban. A fehérvári jégcsarnokban rémálom volt az első harmad: négy gólt ütöttek a vendégek, válasz nélkül. A folytatásban rengeteg emberelőny adódott a Fehérvár előtt, de majdnem minden kimaradt. Így átvette a vezetést a párharcban a Vienna, a Volánnak meg kell nyernie a következő két meccset, különben nem jut a négy közé.
Fehérvár AV19 - Vienna Capitals 2-5
2015.03.16. 22:00 |

Sikorcin kínálta meg az első lövéssel Zabát a negyvenedik másodpercben, próbált támadólag fellépni a Volán. De az első nagy ziccert Watkins hagyta ki, illetve Engstrand védett - és másodpercekkel később vezetett a Capitals. Éppen Watkins tette bele az ütőjét Iberer lövésébe. Először szerezte a meccs első gólját a bécsi csapat a párharcban és sajnos emberelőnyből sem tudott válaszolni a Fehérvár. Sarauer az egyik, Watkins a másik oldalon került egészen közel a kapuhoz, de betuszkolniuk nem sikerült a korongot. A 13. percben viszont Magowan kihasznált egy nagy védelmi hibát, a bécsi letámadás nem először hozta zavarba a hazaiakat... Kétgólos hátrány, időkérés, kapuscsere - minden megtörtént, amit az első harmadban nem kívántunk. És lehetett még rosszabb is: egy újabb kihagyott emberelőny után lekontrázta a Capitals a Volánt, és Rajna is megkapta első gólját Watkinstól. Az, hogy az első bécsi fórból is gól lett, a negyedik, ezek után szinte magától értetődő volt. Ahhoz képest, hogy ez az a szakasza a párharcnak, amikor a koncentrálás mindent eldönthet, play-off története legpocsékabb első harmadát produkálta a Volán...
A hangulatra most sem lehetett panasz, zsúfolt telt ház biztatta a Fehérvárt a negyeddöntő ötödik mérkőzésén is.
Minden mindegy alapon jöhetett ki a második harmadra Rob Pallin csapata, és meg is tette: 1:15 után Kóger saját kipattanóját beemelte, ezzel szépített! Orbán pedig megnyert egy bunyót, ami korábban nem sikerült fehérvári hokisnak a keménykedő sárgákkal szemben. Négy a négy ellen veszélyesebbek voltak Banhamék, és jöttek emberelőnyök is. A harmad közepén másfél perc kettős előnyt is kapott a Volán, de hiába - márpedig a fórok gyenge kihasználásán az egész párharc elmehet. Minden kipattanó korongot eltakarítottak a vendégek, akik sorozatos emberhátrányban fáradtak, de nem hibáztak. Illetve mégis: elcserélték magukat - újabb ketős előny! Hihetetlen, mennyi esélyt kapott a játékvezetőktől a Volán, tüzeltek is rendesen a kékmezesek, de Zaba állta a sarat. A Vienna alig járt a másik térfélen, de így is üres kapus helyzetet rontott. Rettentő egyoldalú harmad volt, de nem tudott látótávolságon belül kerülni a kiállításokkal semmit sem kezdő hazai csapat, így reménytelennek tűnt a helyzet.

A szünetben a Bécs kipihenhette valamelyest a folyamatos létszámhátrányos védekezés fáradtságát, vagy rákészülhetett a következőkre... De a harmadik harmadban már nem voltak olyan bőkezűek a játékvezetők, igaz, a kevesebb is elég volt... Mert a 49. percben Wehrs végre bevert egy előnyt (ez volt az első szimpla emberelőnyös gólja a negyeddöntőben a Volánnak!), és felsejlett egy szoros hajrá esélye... A hangulaton nem múlt, de a Fehérvár továbbra sem találta az utat az olykor bravúrosan védő Zaba kapujába. A védők is sokszor blokkoltak, összességében rutinosan kihúzta a nehezét a Capitals - a végén pedig Iberer megadta a kegyelemdöfést egy üreskapus góllal. Rettentően bánhatja a tragikus első harmadot és a veszni hagyott fórokat a Volán, amely már nem hibázhat, ha tovább akar jutni. Előny az osztrákoknál, a következő meccs szerdán Bécsben lesz.

Fehérvár AV19 - Vienna Capitals 2-5 (0-4, 1-0, 1-1)
Gl.: Kóger, Wehrs, illetve Watkins (2) Magowan, Fraser, Iberer.

Az állás: 3-2 a Vienna Capitals javára.