Ügyfélszolgálati Iroda az EU-tagsággal kapcsolatos kérdések megválaszolására

 Az Oktatási Minisztérium Ügyfélszolgálati Irodája az Európai Uniós tagsággal kapcsolatosan szolgáltat információt. Külföldi tanulmányokkal kapcsolatos bizonyítványok honosítása, ösztöndíjak, továbbtanulási lehetőségek, illetve vizsgákkal, vizsgaközpontokkal kapcsolatos információszerzésben segít az iroda. Az alábbiakban több internetes címet találnak ami segíthet a tájékozódásban.

2004.06.14. 09:11 |

 Az Oktatási Minisztérium Ügyfélszolgálati Irodája az Európai Uniós tagsággal kapcsolatosan szolgáltat információt. Külföldi tanulmányokkal kapcsolatos bizonyítványok honosítása, ösztöndíjak, továbbtanulási lehetőségek, illetve vizsgákkal, vizsgaközpontokkal kapcsolatos információszerzésben segít az iroda. Az alábbiakban több internetes címet találnak ami segíthet a tájékozódásban.

Az Ügyfélszolgálati Iroda az alábbi témakörökben ad felvilágosítást:

 Külföldi tanulmányokkal kapcsolatos bizonyítványok Magyarországon történő elismerése (diploma, érettségi bizonyítvány, szakmunkás bizonyítvány).

 Magyarországon szerzett bizonyítványok, oklevelek EU-s országokban történő elismerése, felhasználása. (NARIC központ listája; NARIC: www.enic-naric.net, NARIC központ: National Academic Recognition Information Centres);

 ECDL (Európai Számítógép-használói Jogosítvány) vizsgaközpontok címei. (Az ECDL vizsgát az EU-ban elismerik.) www.ecdl.hu
Az ECDL Iroda címe: 1054 Budapest, Báthori u. 16.
Tel.: 472-2710, e-mail: recepcio@njszt.hu

Ösztöndíjak:
 Az Oktatási Minisztérium a Magyar Ösztöndíj Bizottság által meghirdetett ösztöndíjak esetében rendelkezik illetékességgel. A MÖB honlapja: www.scholarship.hu, itt található az "Ösztöndíj Almanach", amelyen különböző szervezetek adnak tájékoztatást, ösztöndíj és támogatási lehetőségekről.
Nem ország-specifikus lehetőség, ezért mindenkinek ajánlják a Non-Profit Információs és Oktató Központ (NIOK) alapítvány irodáját (címe: 1024 Budapest, Margit krt. 43-45. IV. em. 3., Tel.: 212-0232).
Pályázati lehetőségekről a www.nonprofit.hu, www.niok.hu címeken lehet tájékozódni.

Továbbtanulási lehetőségek:
 Az Európai Unió országaiban történő tanulással kapcsolatos egyes kérdések megválaszolása.

Az ügyfélszolgálati Iroda címe:
 1055 Budapest, Szalay u. 10-14.
Nyitvatartási ideje: hétfőtől csütörtökig 9.00-12.00 és 13.00-16.00, pénteken 9.00-12.00 óráig.
Telefon: 473-7755, 473-7670 és 473-743, tel./fax: 302-0030.

 

EU

  1. Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva

     Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.

    2011.07.01.
  2. Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó

     Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.

    2010.08.30.
  3. Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből

     Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság. 

    2010.06.22.
  4. Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen

     Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.

    2010.04.09.