-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Új innovációs központ segíti a kisvállalkozásokat Székesfehérváron
Újabb pályázati sikernek köszönhetően 51 milliót nyert a jelenlegi információs központ bővítésére a Vállalkozói Központ Közalapítvány. Az új épületrészben Innovációs Technológiai, Koordinációs és Információs Központ kap helyet. Székesfehérvár polgármestere elmondta, az önkormányzat célja, hogy Fehérvár a legjobb és legeredményesebb kis és középvállalkozások városa legyen. „A mostani projekt szinkronban van a város azon törekvéseivel, hogy egy kutatásfejlesztési tudásközpontot, Alba Innovációs Parkot hozzon létre Székesfehérvár.” – mondta Warvasovszky Tihamér polgármester, aki hozzátette, a kis és középvállalkozások erkölcsi megbecsülését is növelni kívánják azzal, hogy a város megalapítja „Az év fehérvári vállalkozója” díjat.
Újabb pályázati sikernek köszönhetően 51 milliót nyert a jelenlegi információs központ bővítésére a Vállalkozói Központ Közalapítvány. Az új épületrészben Innovációs Technológiai, Koordinációs és Információs Központ kap helyet. Székesfehérvár polgármestere elmondta, az önkormányzat célja, hogy Fehérvár a legjobb és legeredményesebb kis és középvállalkozások városa legyen. „A mostani projekt szinkronban van a város azon törekvéseivel, hogy egy kutatásfejlesztési tudásközpontot, Alba Innovációs Parkot hozzon létre Székesfehérvár." – mondta Warvasovszky Tihamér polgármester, aki hozzátette, a kis és középvállalkozások erkölcsi megbecsülését is növelni kívánják azzal, hogy a város megalapítja „Az év fehérvári vállalkozója” díjat.
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata a kis és középvállalkozások segítésére hozta létre a Vállalkozói Központ Közalapítványt, amely a várossal közösen évek óta dolgozik különböző projektek megvalósításán a mikro és kisvállalkozások érdekében. Legutóbb a GVOP 1.2.1 pályázaton nyert a közalapítvány 51,6 millió forintot innovációs infrastruktúrájának fejlesztésére. A beruházás megvalósításához hiányzó tőkerészt a város fizeti, 2007-től 7 éven keresztül évi 8 milliót ad majd ehhez a projekthez az önkormányzat.
A beruházás keretében 16 helyiség - köztük irodák, laborok, tervező műhelyek - és korszerű konferenciaterem is épül. Az emeletráépítést követően új típusú szolgáltatások állnak rendelkezésre, ennek első lépcsőjeként a Baross Gábor programon nyert 16,9 millió forintból vásároltak technikai eszközöket.
"A gazdaságfejlesztési program lényege, hogy technológiai transzferirodát hozzunk létre, ennek alapjai ebben az innovációs házban fognak megvalósulni, ezt kell építenünk tovább.” - emelte ki Warvasovszky Tihamér polgármester.
Annus István a Vállalkozói Központ részéről a projekt kibővítéséről beszélt, mivel közben szerencsés csatlakozás révén a Fejlesztési Pólusok közé került Székesfehérvár. A Nemzeti Fejlesztési Terv keretében így lehetőség nyílik egy nagyobb volumenű technológiai inkubátorház megvalósítására. A jelenlegi inkubátorház szerepe hosszútávon elsősorban a mikro és kisvállalkozások segítése lesz.