Új kutyafuttató és grund gyerekeknek az Almássy lakótelepen

A gyerekeknek is megmaradt a kis grund és egy kutyafuttatót is ki lehetett alakítani az Almássy lakótelep egyik zöld sarkában. Igazi összefogás eredménye az új kutyafuttató, amivel a napokban készültek el a Városgondnokság szakemberei. 
2020.12.08. 21:16 |
Új kutyafuttató és grund gyerekeknek az Almássy lakótelepen

A lakótelep kutyatulajdonosai és a terület önkormányzati képviselője Deák Lajosné közösen kezdeményezték a régi salakos grund szebbé tételét, melyet a város polgármestere Cser-Palkovics András is támogatott.

A terület egyik felét a gyerekeknek alakították ki két kapuval és két kosárpalánkkal, a másik feléből pedig egy kutyafuttatót építettek. Mindkettő bekerített és jól megférnek egymás mellett az árnyas fák alatt.

Kedden délután békésen játszadozó négylábúak lakták be az új kutyafuttatót, ahova padot, szemetest és kutyatoalettet is telepített a Városgondnokság. A kerítések, a zárható kisajtó, az oszlopok festése és javítása, az utcabútorok elhelyezése, a masszív palánkok és a közterületi használatra készült kapuk összesen mintegy másfél millió forintba kerültek.

Deák Lajosné elmondta, hogy a környéken mintegy harminc kutyatulajdonos van és lakossági fórumon döntöttek az itt élők arról, hogy mi legyen a terület sorsa. Ezt munkájukkal is segítették, ugyanis nyáron a kerítés mellé hatvan tő vadszőlőt ültettek, ami már jövőre benövi szinte az egész kerítést árnyat és zöldet biztosítva a pályának és a kutyafuttatónak, ugyanakkor a környező lakások idősebb tulajdonosainak is csillapítja majd jó időben a gyerekzsivajt.

Városfejlesztés

  1. Elkészült a Géza tér felújítása

    A Belváros megújult közösségi terén, a Géza nagyfejedelem téren 11 nagyobb fát, 20 lombhullató cserjét, 28 rózsát, 817 tő évelő növényt, díszfüveket és 2610 virághagymát is ültettek. A Bazilika felújítása és régészeti feltárások után kezdődhetett el a tér felújítása, ahol egy szabadtéri vitrinben az ásatáson előkerült leleteket is meg lehet nézni.

    2025.04.02.
  2. Virágosabb lesz a megújult park

    A Városgondnokság kertészei tavaly ősszel kezdték a Prohászka liget teljes felújítását. A parknak a szerkezete nem változott, minden maradt az eredeti formában, de teljesen megújult a fűfelület, ami összesen 1200 négyzetméter, felújították a sétányokat, fákat ültettek és több mint 2100 tő évelő növény is kerül a parkba. Az ültetést szerdán reggel kezdték a kertészek.

    2025.04.02.
  3. Megújul a Bregyóban a táborépület

    Az idei nyáron már egy megszépült táborépületben és modern környezetben élvezhetik majd a nyári vakációt a gyermekek a Bregyóban. Javában zajlik már a napközis tábor épületének teljes felújítása, és annak közvetlen környezete is megújul. A tábor épülete után a Bregyó vizesblokkjait újítják fel.

    2025.03.19.
  4. Indula a könyvtár felújítása

    Megkezdődött az Oskola utcai könyvtárépület felújítása, adta hírül közösségi oldalán a Vörösmarty Mihály Könyvtár, azt is jelezve, hogy a működés zavartalan a rekonstrukció ideje alatt. A március 15-i nemzeti ünnepen azonban zárva tart a bibliotéka!

    2025.03.13.
Loaded: 0%
Progress: 0%
Remaining Time -0:00