-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Új lendületet vehet az e-kereskedelem?
A megkérdezett e-kereskedelmi szakértők szerint egyáltalán nem könnyű a mostani helyzetben előre látni a piac teljesítményét. A korábbi években a tendenciák kiszámíthatók voltak, a növekedési ütem alig változott, most azonban minden előrejelzés borulni látszik.
Ha meg szeretnénk jósolni az e-kereskedelem várható forgalmát, mindenekelőtt azt érdemes tudni, hogy a növekedés tulajdonképpen három tényező együttes eredményéből tevődik össze; ezek az aktív vásárlók számának, a megrendelési gyakoriságnak és az átlagos megrendelési értéknek a változása.
Az e-kereskedelem egyik legkomolyabb kihívása az volt, hogy meg kellett szólítania az elkötelezett offline vásárlókat – magyarázza az ügynökség munkatársa. A GKI Digital és az Árukereső felmérése szerint 2019-ben 3,3 millió aktív vásárló élt az országban, de ez a szám alig nagyobb a 2018-as volumennél. A koronavírus-járvány viszony lendületet adhat ennek a mutatónak. Előfordulhat, hogy az eddig jellemzően offline vásárlók ezután online is vásárolni fognak. Ha így lesz, az e-kereskedelmet akár gyorsuló növekedés jellemezheti, legalábbis egy ideig.
A legtöbb szakértő kisebb mélységű, de tartós gazdasági recesszióra számít, ami begyűrűzik az e-kereskedelembe is. Minél tovább tart a járványidőszak, annál hosszabb lehet a kilábalási időszak is. Ráadásul a félgőzzel működő gazdaság bizonyosan növeli a visszaesést. Minél lassabban jutunk el a teljes fordulatszámig, annál jelentősebb visszaesést kell ledolgozni. A lakosság fegyelmezettsége lerövidítheti ezt a folyamatot, így minél hamarabb visszatérhetünk a rendes kerékvágásba.
Érdemes látni azt is, hogy a megfelelő erőforrással rendelkező e-kereskedők jelentős bevételnövekedést értek el. A fizikai szaküzletekkel is rendelkező Extreme Digital számos intézkedést vezetett be annak érdekében, hogy a minél nagyobb biztonságot kínáljon a vásárlóinak, illetve a dolgozóinak. Sőt, társadalmi szerepvállalás keretében szájmaszkokat adományozott különböző szervezeteknek, illetve ezek a szájmaszkok beszerzési áron is megvásárolhatók a webáruházban.