Új Magyarország Ügyfélszolgálati Pont nyílt a Velencei-tó mellett

 A hazai és uniós fejlesztések helyi támogatása érdekében szervezett, korábban több, átfedéssel működő tanácsadói hálózatok integrálásával a kormány a Kistérségi Koordinációs Hálózat felállítása mellett döntött. A Kistérségi Koordinációs Hálózatok országos rendszere 2008. március elsejétől kezdte meg működését. Szerepe, hogy segítsen az ország lakosságának, vállalkozásainak, közintézményeinek, civil szervezeteinek, önkormányzatainak lehívni az európai és hazai fejlesztési forrásokat.

2008.04.04. 06:44 |
 A hazai és uniós fejlesztések helyi támogatása érdekében szervezett, korábban több, átfedéssel működő tanácsadói hálózatok integrálásával a kormány a Kistérségi Koordinációs Hálózat felállítása mellett döntött. A Kistérségi Koordinációs Hálózatok országos rendszere 2008. március elsejétől kezdte meg működését. Szerepe, hogy segítsen az ország lakosságának, vállalkozásainak, közintézményeinek, civil szervezeteinek, önkormányzatainak lehívni az európai és hazai fejlesztési forrásokat. A források lehívásának különösen nagy jelentősége van a Közép-Dunántúli Régióban- hangzott el a velencei koordinációs iroda megnyitóján.

A Közép-Dunántúli Régióban 26 kistérség található, ezek közül 5 hátrányos helyzetű. Az ilyen térségekben nem egy, hanem két koordinátor fog dolgozni: tehát így a régióban összesen 32 jól felkészült, tapasztalt szakember- tájékoztatott Pál Béla. A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke szerint, a koordinációs hálózat kiépülésével teljessé vált az uniós intézményrendszer, amelyben a koordinációs szakemberek a partnerségre alapozva nyújtanak segítséget ahhoz, hogy a pályázók megismerjék a Regionális Operatív Program, az ágazati valamint hazai forrású pályázati lehetőségeket. Az idei évben készül a Közép-Dunántúli Régió 2009-2010-re vonatkozó akcióterve, mely a kistérségi akciótervekre, fejlesztési stratégiákra épül, ebben a munkában is kulcsszerepet kapnak a kistérségi koordinátorok a projektek összegyűjtésében illetve azok generálásában- hangsúlyozta Pál Béla, a KDRFT elnöke.

 A Hálózat központi irányító szerve a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségben működő Központi Fejlesztési Programiroda, mely a Hálózat központi koordinációjával, szakmai irányításával kapcsolatos feladatokat lát el. Simon László, a Központi Fejlesztési Programiroda igazgatója a megnyitón úgy fogalmazott, a kistérségi koordinátorok az uniós kohéziós politika magyarországi nagykövetei. Õk lesznek azok, akik kapcsot, egyfajta hidat képeznek az uniós valamint hazai forráslehetőségek illetve a projektgazdák, pályázók között. Simon László szerint kézen kell fogni a pályázókat, hogy színvonalas pályázatok szülessenek, sikeres projektek valósulhassanak meg. A Központi Fejlesztési Programiroda igazgatója elmondta azt is, a szolgáltatás-centrikus, ügyfélorientált Új Magyarország Ügyfélszolgálati Pontokon országos szinten 294 koordinátor segíti majd a pályázókat, akiktől 12 hónap alatt 60-70 ezer ügyféltalálkozót vár az irányító szerv.

Fontos, hogy a regionális fejlesztési tervek visszatükrözzék a helyi igényeket, továbbá az, hogy a pályázati dokumentumok minél precízebbek legyenek, hisz a tapasztalat az, hogy a beadott pályázatok között gyakori a formai hibás dokumentum- hangzott el a Velencén tartott rendezvényen. Főként ezért van kiemelt jelentősége annak, hogy a pályázókat pontos információkkal lássák el a kistérségi koordinátorok, akár a Helyi Vidékfejlesztési Irodákkal együttműködve.