Új mez és megújult lendület a Fehérvár Rugby Club női csapatánál

Vasárnap Kecskeméten lépetek pályára a Fehérvár Rugby Club női, kadet, illetve junior csapatai. A kuparendszerben zajló női bajnokság negyedik, egyben utolsó őszi fordulója is volt a vasárnapi esemény. Az elmúlt fordulóban kimondottan jól szerepeltek a fehérvári rögbisek, hiszen öt találkozóból négyet is sikeresen vívtak meg. A fehérvári rögbisek teljesítményét az új felszerelés is ösztönözhette, így kiválóan sikeredett az utolsó őszi forduló.
2013.11.04. 18:34 |

Fehérvár Rugby Club - Agárdi Angyalok 45-0 / Félidő: 17-0
Ez a mérkőzés inkább megyei rangadó volt, a fiatal agárdi csapat keményen védekezett, de a rutinos fehérvári lányok „sakk – matt” helyzetekkel rendre megbontották az agárdi védelmet.
Végül: Kis Fanni 15, Gyolcsos Mária 10, Huszti Katalin 10. Pap Helga 10 pontjával 45-0-ra legyőzték a fehérvári lányok az Agárd csapatát.

Fehérvár Rugby Club - Elefántok 50-7 / 30-0
Az első percben eldőlt a mérkőzés sorsa: a gyorsabb fehérvári lányok Huszti Katalin révén 5 pont Pap Helga 2 pont jutalomrúgásból gyorsan előnybe kerültek. Ezt követően Gyolcsos Mária 10, Huszti Katalin 5, Kis Fanni 5, Pap Helga 10 pontjával 30–0-s eredménnyel fordult a félidőben az FRC női csapata.
A második félidő is magabiztos fehérvári játékkal folytatódott, egy hibát sikerült kihasználni az Elefántok pillérjének így lett 30-7 az eredmény. Ezt követően már jobban figyelt a csapat, Pap Helga 13, Sándor Sára 5, Kis Fanni 5, és Gyolcsos Mária 5 pontjával 50 – 7-re legyőzte az Elefántokat az FRC.

Fehérvár Rugby Club - Battai Buldogok 57-0/ 31-0
Új edzővel és játékstílussal szálltak harcba a Battai Buldogok. A júniusi fordulón még 42 – 0-ra verte az FRC csapatát a Batta női együttese, mégsem sikerült a bajnoki címet elvenni a Fehérvártól. A meccs pontjait a következő játékosok szerezték: Sándor Sára 5, Kis Fanni 5, Gyolcsos Mária 10, Pap Helga 17, Huszti Katalin 20 pontot termelt. Huszti Katalin végig kirobbanó formában teljesített. Huszti Kata még a legfáradtabb pillanataiban is remekül teljesített, hiszen fokozatosan sikerült felpörögnie, sorra lefutotta a fáradt Battai védőket. Végeredmény: 57–0-ra győzött a Fehérvár.

Kecskemét - Fejér Megyei Rögbi Akadémia Székesfehérvár
Kadet bajnoki mérkőzés. 0-42 / 0-17
Jól pörgött a Fehérvár Rugby Club, Agárdi Vikingek és a Fogócska SE játékosaiból álló akadémiai csapat, amely esélyt sem adott a nagyhírű Kecskemétnek a győzelemre. A mérkőzés legjobb játékosának Esze Zsoltot (Tóvárosi Általános Iskola) választották. A Fehérvár Rugby Club évek óta kihelyezett edzéseket tart a Tóvárosi Általános Iskolában. Esze Zsolt esete szolgáltatja a legjobb példát a Fehérvár Rugby Club és a Tóvárosi Általános Iskola együttműködésére.

Kecskemét - Fehérvár Rugby Club Junior bajnoki mérkőzés 51-21/ 36-0
Ezt a találkozót nem így tervezte a Fehérvár együttese. Bár hat játékost kellet nélkülözni az FRC-nek, és a cserejátékosok nem tudták pótolni a Fehérvár korosztályos válogatott játékosait. Az első félidőben zömében a center játékosokra hárultak a feladatok nagy része, ez azonban nem hozta meg a kíván eredményt. A második félidőt követően a tolongás csapatrészre helyeződött a támadás nagy része, bár csak szépíteni tudott a csapat Bobrovniczki Péter 5, Krepsz Áron 5 és Kerék Ádám 11 pontjával. Persze ez a 30 pontos előny nem biztos, hogy elég lesz a tavasszal a Székesfehérvárra utazó Kecskemétnek.