-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Új növekedési pályán Székesfehérvár - tájékoztató a Pólus Programról
Elkészült Székesfehérvár Fejlesztési Pólus Programhoz kapcsolódó innováció-alapú gazdaságfejlesztési stratégiájának a tervezete. A program erősíteni kívánja Székesfehérvár versenyképességét, vonzerejét és regionális központ szerepét olyan kiemelt projekteken keresztül, mint például a Regionális Közlekedési Központ, az Alba Innovációs Park vagy a Fehérvár Expo rendezvénycsarnok. Az eddigi munkáról kedden tájékoztatott Warvasovszky Tihamér polgármester és Schultz György kabinetigazgató a Városházán.
Mint ismert egy múlt év végi kormánydöntés értelmében Székesfehérvár és Veszprém fejlesztési pólustengelyt alkotva csatlakozott az ország hat további pólus városához. A két város összesen 100 millió forintot kap a központi költségvetésből az innováció-alapú gazdaságfejlesztési stratégia, valamint az ehhez kapcsolódó projektek kidolgozásához.
A napokban készül el a székesfehérvári stratégia munkapéldánya, amit egy szakértői csoport véleményez. Ennek kapcsán a város polgármestere Warvasovszky Tihamér még decemberben széles körű konzultációt kezdeményezett a főbb gazdasági szervezetek, oktatási intézmények és kamarák körében. A székesfehérvári és a veszprémi stratégiából a Fejlesztési Pólus Programban közreműködő Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség állít majd össze egy dokumentumot február végére.
A Fejlesztési Pólus Program célja, hogy innovációs fejlesztéseken keresztül a nagyvárosokban kiépüljön a tudásalapú gazdaság, melynek hatása az egész térségre hatással lesz. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy Székesfehérvár már most a régió legjelentősebb gazdasági erővel bíró városa, mint fejlesztési pólus pedig erősen támaszkodik a hasonló gazdasági profillal rendelkező Mór városára, valamint a megye déli területeire, ami humánerőforrás-utánpótlást jelent.
Schultz György a Polgármesteri Hivatal kabinetigazgatója hangsúlyozta, hogy a régióközpont és a fejlesztési pólus nem ugyanazt jelenti. Kiemelte, hogy a város régióközponti szerepét a Közép-Dunántúli Régió három megyéjének elnöke és a négy megyei jogú város polgármestere közös nyilatkozatban elismerte, amit aláírásukkal és pecsétjükkel hitelesítettek.
Márciusban dől majd el, hogy a projektötletek közül melyeket dolgoznak ki részletesen A tervek között szerepel az elővárosi közlekedést és elérhetőséget javító Regionális Közlekedési Központ, a Technopolis első ütemeként megvalósuló Alba Innovációs Park és felsőoktatási campus, valamint a Fehérvár Expo rendezvénycsarnok projekt.