-
Megszépül a kis park
A Zsuzsanna-forrásnál több mint ezer évelő növényt ültetett a napokban a Városgondnokság. Ezen a területen nagyméretű vadgesztenyefák találhatók, amik méretükből adódóan teljesen leárnyékolják a parkot. Éppen ezért árnyéktűrő, gyeppótló növényeket válogatott a tervező Homoki László a Városgondnokság kertészmérnöke.
2024.11.15. -
Fákat és több ezer évelőt is ültetnek
A Városgondnokság kertészei elkezdték a Prohászka liget teljes felújítását. A parknak a szerkezete nem fog változni, minden marad az eredeti formában, de teljesen megújul a fűfelület, ami összesen 1200 négyzetméter, felújítják a sétányokat 832 négyzetméteren, fákat ültetnek és több mint 2100 tő évelő növény is kerül a parkba.
2024.11.13. -
BIM alapú tervezés a Jákyban
Hétfőn délelőtt adták át a MASTERPLAST segítségével és támogatásával létrehozott új, digitális tantermet a Székesfehérvári SZC Jáky József Technikumban. A teremben a diákok a BIM (Building Information Modelling/Management) tervezőprogram használatát tanulhatják meg.
2024.11.11. -
Új belgyógyászati tömb
Már csak az álmennyezet utal arra, hogy még zajlik a kivitelezés a Fejér-B.Á.L. és az Épkar konzorciumában épülő kórházépületen. Már a tereprendezés is a végéhez közeledik a székesfehérvári Szent György Kórház több mint 6100 négyzetméteres új belgyógyászati tömbjének építésénél.
2024.11.05.
Új parkolóhelyek és biztonságosabb közlekedés a Vízivárosban
A Vízivárosban megvalósuló idei fejlesztésekről tájékoztatott Dr. Horváth Miklósné, a körzet önkormányzati képviselője. Közel 100 új parkolóhelyet alakítanak ki a Vízivárosban és körforgalmat alakítanak ki a Rákóczi út - Gáz utca - Széna tér csomópontban. Dr. Horváth Miklósné a Rákóczi úti Óvoda felújításáról is beszélt, az intézmény egyike annak a négy óvodának, amelyek rekonstrukciójára egy KEOP-os pályázatot nyújtott be a város. A képviselő beszámolt arról is, hogy még az idei évben megjelenik a Víziváros történetét feldolgozó könyv.
2013.03.06. 11:48 |
A Vízivárosban megvalósuló idei fejlesztésekről tájékoztatott Dr. Horváth Miklósné, a körzet önkormányzati képviselője. Közel 100 új parkolóhelyet alakítanak ki a Vízivárosban és körforgalmat alakítanak ki a Rákóczi út - Gáz utca - Széna tér csomópontban. Dr. Horváth Miklósné a Rákóczi úti Óvoda felújításáról is beszélt, az intézmény egyike annak a négy óvodának, amelyek rekonstrukciójára egy KEOP-os pályázatot nyújtott be a város. A képviselő beszámolt arról is, hogy még az idei évben megjelenik a Víziváros történetét feldolgozó könyv.
A Rákóczi út- Gáz utca - Széna tér kereszteződésében tervezett körforgalom jelenti majd a legnagyobb változást idén nemcsak a Víziváros, hanem a környező városrészek életében is. Dr. Horváth Miklósné elmondta, hogy örül az új forgalmi rend kialakításának, hiszen sok lakossági panasz érkezett korábban a kereszteződésben található jelzőlámpa folyamatos meghibásodása miatt. "Biztonságosabb és gyorsabb lesz a közlekedés a körforgalom kialakításával, amely közlekedési szempontból minden környéken lakót és áttételesen minden fehérvárit érint." - mondta el Dr. Horváth Miklósné.
A forgalmi rend változás eredményeként közel száz új parkolóhelyet is sikerül kialakítani az úttest két oldalán, a szélső sávokban. A körzet önkormányzati képviselője elmondta, hogy az új parkoló kialakítását már nagyon várják a körzetben élők, hiszen nagyon kevés parkolóhely van a térségben. "A városi költségvetésből biztosított körforgalom kialakításán felül több, képviselői intézkedésre megvalósuló fejlesztést is sikerül elindítani. Tavaly körülbelül félmillió forintot fordítottunk a főutvonalak melletti parkolóhelyekre. Idén a belső, lakótelepi részek mindegyikén szeretnénk felfesteni a sávokat a parkoláshoz, ahol eddig nem voltak ezek jelölve. Ezzel talán hatékonyabb lesz a rendelkezésre álló kevés parkolóhely használata is." - tette hozzá Dr. Horváth Miklósné.
A gyerekeket szolgálják a városrész képviselőjének játszóterekkel kapcsolatos tervei is. A Királysor 39. számú épület mellett található játszótér felújítására 5 millió forintot fordít képviselői keretéből Dr. Horváth Miklósné. A képviselő emellett szeretné elérni azt is, hogy legalább a forgalmas főút felől elkerítsék a Rákóczi úti négyemeletesépülettömbök mellett található játszótereket is. A hosszabb távú tervek között szerepel, hogy elinduljon a városrészi központként szolgáló park kialakítása is. Víziváros önkormányzati képviselője a Rákóczi úti Óvoda felújításáról is beszélt. Mint elhangzott, az intézmény egyike annak a négy óvodának, amelyek rekonstrukciójára egy KEOP-os pályázatot nyújtott be a város. A homlokzati nyílászárók cseréje, valamint a födém, a homlokzat, a lábazat és a pincefödém hőszigetelése mellett a fűtésrendszer rekonstrukciójára is sor kerülhet. Mindezekre 57 millió forintot fordítanak.
Dr. Horváth Miklósné szívén viseli a város egyik ipartörténeti emlékének, a Királysoron található Gőzmalomnak a sorsát is. Az egykori Akóts-malom Európa egyetlen faszerkezetes gőzmalma. Az épület állapotát hamarosan helyszíni bejáráson mérik fel és remélhetőleg lehetőség nyílik majd akár ipartörténeti kiállítás bemutatására, vagy más, a város ezeréves történelméhez kapcsolódó tárgyi emlékek kiállítására. Rövidtávon az állagmegóvás a cél, így Dr. Horváth Miklósné szívesen venne vállalkozói felajánlásokat a Gőzmalom külső rendbehozatalához. Emellett természetesen a lakóközösségek egyéb kéréseit is igyekeznek megoldani a Városgondnoksággal közösen, így például zárható hulladéktárolók kialakítására, kisebb járdaszakaszok felújítására is sor kerül 2013-ban.
Dr. Horváth Miklósné végezetül azt az adósságkonszolidációt emelte ki, amellyel a magyar állam az elkövetkező évekre is hozzájárult Székesfehérvár fejlődéséhez. Az évenkénti tetemes tőke és kamattörlesztés helyett a város működtetésére fordíthatóak azok az összegek, amelyek az adósságszolgálat kormány részéről történt 70%-os átvállalásával felszabadulnak. Ennek kapcsán azt emelte ki a képviselő, hogy elkészült a választókörzetek képviselői által összeállított lista, hogy a különböző városrészekben melyek a legégetőbb útfelújítási és közterületi munkálatokra vonatkozó problémák. Ez alapján – a prioritások felállításával és a költségek megjelölésével – ütemezés készül, hogy az adósságkonszolidációs megállapodás létrejöttével felszabaduló forrásokat hogyan használják fel a fehérváriak érdekében az elkövetkező években, többek között parkolók létesítésére, útfelújításokra és a 2014-2020 közötti uniós források bevonásával is a város intézményeinek felújítására.