-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Újabb autóipari présgépbe fektet be a Hydro Székesfehérváron
Az új prés egy meglévő épületben kerül elhelyezésre, és főként az épülő újrahasznosító üzem tuskóit használja majd fel.
A székesfehérvári üzem mintegy 1600 embert foglalkoztat, és a legnagyobb ilyen típusú extrudáló üzem Európában.
Az üzem erős autóipari kultúrával, kiválóan képzett szakemberekkel és a magas autóipari igények kiszolgálására képes szervezettel rendelkezik. Ezzel a hét alumínium sajtoló géppel, számos felületkezelési technológiával, több mint 300 megmunkáló géppel és egy épülő alumínium újrahasznosító létesítménnyel az üzem vezető szerepet tölt be a Hydro Extrusions autóipari stratégiájában.
A magyar üzem kiválasztott autóipari partner, új high-tech alumínium termékeket fejleszt a gyorsan fejlődő elektromos járművek piacára. Az új beruházás jelentősen növelni fogja az üzem kapacitását lehetővé téve, hogy kiszolgálja az új generációs akkumulátorházak és a hosszú távú e-mobilitási projekteket az elkövetkezendő 10 évben.
„Az elektromos autóipar egy felgyorsult ütemben növekvő üzleti szegmens az alumínium-sajtolás terén Európában, a környezeti, társadalmi és politikai trendeknek köszönhetően. A Hydro Hungary a megfelelő tudással és képességekkel rendelkezik az elektromos autókban szükséges sajtolt alumínium profilok gyártásához. 2012 óta sikeresen célozzuk ezt a piacot, és specializációnknak és tapasztalatunknak köszönhetően kiemelkedő növekedést tapasztalunk. Örülünk, hogy új munkahelyeket teremthetünk, ezzel is biztosítva pozíciónkat a régió legnagyobb és legmegbízhatóbb munkáltatói között” – mondta Frank Iepema, a Hydro Extrusion Hungary ügyvezető igazgatója.
Ezzel a beruházással a Hydro székesfehérvári üzeme megerősíti speciális beszállítói szerepét a prémium márkák piacán, mint az elektromos autók különleges ötvözetű, formájú és mechanikai tulajdonságokkal rendelkező egyedi szerkezeti elemeinek európai szakértője.
„Az értékesítésben is sikeresek voltunk, hisz sok hosszú távú megrendelést elnyertünk, melyek az új présen valósulnak majd meg. A befektetések és az állandó fejlesztések stabilizálják a jövőnket, és lehetővé teszik számunkra, hogy továbbra is stabil munkaadók maradjunk”
A Székesfehérváron gyártott autóipari alkatrészek között megtalálhatók az energiaelnyelő rendszerek, például lökhárítók és gyűrődőzónák, valamint az autó karosszériájának számos szerkezeti eleme továbbá akkumulátortartó keretek is.
Az új prés a már meglévő sikeres magyarországi 12 inch-es prés másolata lesz, továbbfejlesztve a piac legfejlettebb és leghatékonyabb technológiáival a gyártási folyamat szénlábnyomának minimalizálása érdekében.
Szeptemberben a Hydro új alumínium-újrahasznosító üzem építését kezdte meg a meglévő gyár közvetlen szomszédságában, amely fejlett, körforgásos újrahasznosított alumínium alapanyagot fog gyártani autóipari sajtoláshoz, segítve ügyfeleink termékeinek szénlábnyomának csökkentését.
A körforgásos újrahasznosítási folyamat során a gyártási hulladékot összegyűjtik a gyártóktól, és közvetlenül az újrahasznosító üzembe küldik, ahol megolvasztják és alumínium tuskóba öntik, így fejlett autóalkatrészek alapanyagaként térhet vissza. Az újrahasznosító üzem látja majd el az új autóipari prést és kezeli annak gyártásból származó hulladékát.