-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Újabb három és fél milliárd forintos fejlesztési forrás érkezik Fejér megyébe
„A meglevő 32 milliárd forinthoz sikerült még a déli térség fejlesztésére közel négymilliárd forintot nyerni, ezzel a két olyan megye egyike lettünk, amely az induló forrásokhoz képest pluszforrást kapott a már meglevőhöz. Csütörtökön még 18 milliárd forint végleges és kihirdetett döntésünk volt. Ebből, több mint 16 milliárdról támogatási szerződésünk, lekötött pályázati támogatásunk volt a települések részére, amely jogi biztosíték a győztes pályázatra. Ehhez képest újabb 3.5 milliárd forintot tudunk bejelenteni a települések fejlesztésére a TOP forrásalapból. Így az összes támogatás mértéke már a huszonkét milliárd forintot is meghaladja. A nyár folyamán vélhetően még folyamatosan fogunk fejlesztéseket bejelenteni, a munka nem áll meg. Azon települések, amelyek eddig nem kaptak sem pozitív, sem negatív jelzést a pályázatok elbírálása kapcsán, nem jelenti azt, hogy ők nem nyertek. Szeretném megköszönni a településvezetőknek a színvonalas pályázatokat és az országgyűlési képviselők előkészítő munkáját.” – fogalmazott dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke.
„Több polgármesterrel is beszéltem csütörtökön, akik megerősítették, hogy már a számlájukon van a megítélt támogatási összeg, így akár azonnal megkezdhetik a fejlesztéseket. Konkrét példát is mondok, szerdán, Baracson, óvoda alapkő-letételünk lesz." – mondta el Varga Gábor, országgyűlési képviselő, miniszteri biztos.
„Elég nagy a verseny ezekért a források ért, nemcsak megyei szinten, hanem települési önkormányzati szinten is. Sokat kell azért dolgozni, hogy sikeres pályázat kerüljön benyújtásra.” – mondta Tessely Zoltán, országgyűlési képviselő, miniszterelnöki biztos, majd köszönetet mondott a Fejér Megyei Önkormányzat elnökének és munkatársainak a pályázat magírásában nyújtott segítségért.
„Kértem azokat a polgármestereket, akiknek a települése még nem nyert, hogy nyújtsanak be pályázatokat, mert még rendelkezésre állnak források. Mindent megteszünk, hogy koordináljunk, egyeztessünk, lobbizzunk, hogy Fejér megye és a választókerületünk fejlődjön.” – tette hozzá Törő Gábor, országgyűlési képviselő.
A Terület- és Településfejlesztési Operatív Programban megvalósuló beruházások egyes részelemeinek engedélyeztetése kiemelt eljárási rendben történik a kormányhivatalok bevonásával. Az engedélyeztetési eljárások egyszerűsítésével és rövidítésével lehetővé válik az építési beruházások gyorsítása. További segítség a nyertes településeknek, hogy – amennyiben ezt igénylik – a támogatási szerződések megkötését követően az elnyert támogatások teljes összegét előleg formájában a települések számlájára utalják.