Újabb két fehérvári karate érem, ezúttal Pestszentimréről

A pestszentimrei Sportkastélyban szombaton 17. alkalommal rendezte meg Shihan Kiss Attila profi színvonalon a Bushido Utánpótlás Európa Kupát. A közel 300 fős mezőnybe a magyarországi kyokushin szervezetek mellett Ukrajna és Csehország is elküldte legjobbjait, hogy knock-down szabályrendszerben eldöntsék az Európa Kupa sorsát. A székesfehérvári központú IFK Magyar Kyokushin Szervezet részéről a Vértesi Tömegsport Egyesület két fiatal versenyzője, a Fekete testvérpár szállt harcba ezen a napon, és kijelenthető, hogy remek eredménnyel.
2014.10.20. 10:00 |

Fekete Pannának első szárnypróbálgatása volt ez a verseny full kontakt szabályrendszerben. A 10 éves kislány egy héttel ezelőtt még Tarjánban, testvédős versenyen állt a dobogón, most pedig rutinos versenyzőkre jellemző magabiztossággal küzdötte fel magát a népes mezőnyben a dobogó második fokára gyermek II -35 kg-ban.
Fekete Gergőnek szintén nem volt könnyű dolga, hiszen a rangos versenyen való jó szereplés mellett a tanult taktikai elemek versenyszituációban való gyakorlása is a feladata volt. Neki ez a viadal csak a felkészülés egy állomását jelentette a bulgáriai Európa Bajnokság előtt. Gergő mindkét feladatot teljesítette, sőt túlteljesítette, hiszen fölényes magabiztossággal szerezte meg az aranyérmet a serdülő -65 kg-osok között. A felkészülés szempontjából az ellenfelek is kitűnőek voltak, mivel mindegyikük más-más küzdőstílust magas szinten képviselve, remek lehetőséget biztosítottak a gyakorlásra.
A versenyzők dolgát az is nehezítette, hogy Sensei Mátó Katalin és Sensei Bőke Béla edzők ezúttal meghívott bíróként segítették a viadal lebonyolítását, így az előre megbeszélt feladatokat a fiataloknak önállóan kellett megoldaniuk.

Az Európa Bajnokságra készülő csapat többi tagja a hétvégén Nyíradonyban megrendezésre kerülő Magyar Bajnokságon kap lehetőséget a megmérettetésre, a felkészülés utolsó fázisa előtt.