-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Újabb, közel 7 és félmilliós támogatás érkezett az Óbudai Egyetemre a Howmet Aerospace Alapítványtól
A támogatást jelző szimbolikus csekket az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán tartott sajtótájékoztatóeseményen adták át.
Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, a Rudolf Kalman Óbudai Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke hangsúlyozta, hogy az anyagi támogatáson túl jelen van a morális támogatás is, ami a város számára két kiemelten fontos partner között jött létre. A Howmet komoly vállalatcsoportként fontosnak érzi a felsőoktatást, a szakképzett munkaerőt, és ebben partnerként tekint a nagyon magas minőségű követelményeknek megfelelő Óbudai Egyetemre. A támogatás mindig visszaigazolja azokat a fejlesztéseket, melyeket az Egyetem, a város és a vállalati partnerek közösen meghatároznak. Az egyetemi campusban a következő években létrejön a Székesfehérvári Tudományos és Innovációs Park, aminek az alapját ugyanez a széleskörű együttműködés adja. A legkorszerűbb technológiákkal felszerelt science park más szintre emeli majd az egyetem és a vállalati szektor közötti kapcsolatot azzal, hogy tudományos – vállalkozói típusú megrendeléseket fog teljesíteni.
Prof. Dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar dékánja emlékeztetett arra, célul tűzték ki, hogy gyakorlatorientált, naprakész tudással vértezzék fel hallgatóikat. A gyakorlatorientáltság feltétele, hogy a lehető leggyorsabban tudják cserélni a mindennapi oktatásban alkalmazott eszközbázisukat. Ennek fontos háttere az a folyamatosan újragondolt és „finomhangolt” gazdasági mikroklíma, melyet Székesfehérvár városa egyedülálló módon biztosít. A duális képzés pedig olyan jó eredményességet ad, amely országosan is unikális. A Howmet Alapítvány támogatásáról szóló szimbolikus csekket Budavári Csabáné, az Alba Regia Műszaki Felsőoktatásért Alapítvány elnöke vette át Katus Istvántól.
A sajtóesemény zárásaként dr. Széll Károly egyetemi docens tartott prezentációt az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar képzési, kutatási kínálatáról és a Székesfehérvári Tudományos és Innovációs Park tervezéséről.