Újabb pontvesztés: Paks - Vidi 2-2

Két pontot veszített a Debrecennel szemben a Videoton, miután a Loki győzött, míg a Vidi döntetlent játszott a labdarúgó NBI. 19 fordulójában. A Videoton ugyan előnybe került a Paks vendégeként, a hazaiak azonban fordítani tudtak, így a végén Nikolics gólja csak egy pontot ért a fehérváriaknak.
Paks –Videoton 2-2 (1-1)
Gólszerzők: Hefler, Caneira (öngól), illetve Haraszti, Nikolics.
2014.03.09. 20:24 |

A Videoton a bajnoki címért folytatott versenyfutásban nem szeretett volna újabb pontokat veszíteni a Debrecennel szemben, – a Loki 2-0-ra verte a Haladást az NBI. 19. fordulójában – a vendéglátók, vagyis a paksiaknak pedig a kiesés elkerüléséért folytatott csatában lett volna égető szüksége a három pontra.
A Paks – Vidi meccs két égbe lőtt helyzettel indult, igazságosan, mert volt ilyen itt is, ott is. A 22. percig kellett várni a találkozó első góljára, ekkor télen Felcsútról visszatérő Haraszti lőtt 22 méterről egy szabadrúgást a paksi kapura, a hazai hálóőr, Csernyánszki ezt alaposan benézte, 0-1. Nem váratott magára sokat a Paks egyenlítő gólja, a 34. percben Hefler vette be Calatayud kapuját egy 20 méterről elvégzett szabadrúgásból. 1-1-nél érte a szünet a csapatokat, és az eredmény egyik félnek sem lett volna igazán jó.

A fordulást követően hamar előnybe került a Paks, Délczeg forgatta meg Brachit, beadását pedig Caneira fejelte saját kapujába. A Vidi ezután többet támadott, és erőfeszítéseit siker koronázta, a 78. percben Alvarez emelt Zé Luishoz, aki mesterien indította Nikolics Nemanját, a válogatott támadó pedig remek mozdulattal lőtte el a labdát Csernyánszki mellett, 2-2. A folytatásban már újabb gól nem esett, így tovább folytatódik a Vidi rossz idegenbeli sorozata, José Gomes együttese szeptember 28.-a óta nem nyert vendégségben bajnokit, akkor a Pápán győzött a gárda.