Újra elérhető a Norvég Alap - a napokban svájci források is megnyílnak

 A napokban megnyíló svájci forrásokhoz hasonlóan ismét elérhetőek a Norvég Alap programjai. A 45 millió euronyi programra augusztus végéig lehet pályázni. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) június 1-jén újra megnyitotta a február 2-án felfüggesztett az Európai Gazdasági Térség (EGT) és Norvég Finanszírozási Mechanizmusok programra való jelentkezés lehetőségét - közölte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség. A támogatás teljes összege 5 éven keresztül évi 120 millió euró a 2004-ben csatlakozott tíz ország, továbbá Spanyolország, Portugália és Görögország számára.

2007.06.04. 07:57 |
A napokban megnyíló svájci forrásokhoz hasonlóan ismét elérhetőek a Norvég Alap programjai. A 45 millió euronyi programra augusztus végéig lehet pályázni.

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) június 1-jén újra megnyitotta a február 2-án felfüggesztett az Európai Gazdasági Térség (EGT) és Norvég Finanszírozási Mechanizmusok programra való jelentkezés lehetőségét - közölte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség.

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség a Norvég Alap program pályázati kiírásának harmadik fordulóját annak érdekében függesztette fel, hogy a későbbiekben egyszerűsített, kétkörös pályáztatás keretében válassza ki azon projekt koncepciókat, amelyek előszűrést követően a második fordulóban nagyobb eséllyel pályázhatnak majd a program által biztosított forrásokra.

A megnyílt pályázat keretében hozzávetőlegesen 45 millió euró támogatás áll a pályázók rendelkezésére. A projekt-koncepciók benyújtására 2007. június 1. és 2007. augusztus 31. között folyamatosan van lehetőség.

A Norvég Alapból a nem kormányzati szervezetek (NGO) számára mintegy 6,5 millió eurós úgynevezett NGO Alap létrehozásáról is döntöttek, amelyet a közeljövőben hirdetnek meg.

Az Európai Unió és az Európai Gazdasági Térség (EGT) között létrejött szerződés értelmében az EGT nem EU-tag országai - Norvégia, Liechtenstein és Izland - díjat fizetnek a belső piaci részvételért. Ez a hozzájárulás képezi az EGT Finanszírozási Mechanizmus elnevezésű támogatási forma alapját.

A támogatás teljes összege 5 éven keresztül évi 120 millió euró a 2004-ben csatlakozott tíz ország, továbbá Spanyolország, Portugália és Görögország számára. Ebből Magyarország részesedése 10 százalék, azaz évente mintegy 12 millió euró. Az EGT Finanszírozási Mechanizmus mellett a 2004-ben csatlakozott országok részére Norvégia kétoldalú szerződésekkel létrehozta a Norvég Finanszírozási Mechanizmust (Norvég Alap), amelynek teljes összege 5 éven keresztül évi 113 millió euró, amelyből Magyarország részesedése 13 százalék, azaz évi 15 millió euró. Összességében Magyarország a két pénzügyi alapból 5 éven keresztül évi 27 millió euró, mintegy 6 milliárd forint támogatást kap pályázat útján.

EU

  1. Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva

     Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.

    2011.07.01.
  2. Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó

     Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.

    2010.08.30.
  3. Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből

     Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság. 

    2010.06.22.
  4. Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen

     Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.

    2010.04.09.