Újra Gyurcsó volt a megmentő - hosszabbítás után jutott tovább a Videoton

Egygólos előnyel várhatta a Bajnokok Ligája selejtező második körének visszavágóját a Videoton FC. Bernard Casoni együttese a második összecsapáson is sok veszélyes helyzetet alakított ki, a kihagyott ziccerek azonban megbosszulták magukat, és Williams a 78. percben egalizált. A hosszabbítás 108. percében aztán ismét Gyurcsó lett a walesi együttes végzete, így 2-1-es összesítéssel a Vidi jutott tovább.
2015.07.22. 22:57 |
KÉPGALÉRIA a mérkőzésről
Szerdán este a Videoton FC hazai pályán fogadta a walesi The New Saints együttesét a Sóstói Stadionban. Bernard Casoni együttese a Danilovics – Szolnoki, Juhász, Lang, Fejes András – Trebotic, Gyurcsó, Luijckx, Pátkai, Oliveira – Ivanovszki összetételű kezdőcsapattal vette fel a küzdelmet a Bajnokok Ligája második körének visszavágóján. A fehérvári szurkolók mintegy jó „ómenként” abban is bízhattak, hogy a Vidi 2015/2016-os első számú dressze először volt látható élőben. Az első találkozót Gyurcsó Ádám 77. percben szerzett góljával megnyerő Videotont kis híján meglepte a negyedik percben a walesi bajnok: Michael Wilde pimasz labdaszerzése után éles szögből tüzelt, és az oldalhálót találta telibe. Az ezt követő percekben is a vendégek maradtak agresszívebbek, jó példa volt erre Simon Spender kőkemény becsúszása, amely Gyurcsó lábfejét találta telibe. Az első igazán veszélyes hazai sanszig a 10. percig kellett várni, ekkor Gyurcsó baloldali beívelését Fejes lőtte estében kapásból kapura, Harrison azonban elvetődve fogta a próbálkozást. A 14. percben egy ragyogó háromszögelés után Pátkai készítette le lövésre a labdát Oliveirának, aki 17 méterről bombázott a kapu mellé.
Hatalmas küzdelmet és olykor szikrázó összecsapásokat láthattak a találkozóra kilátogató nézők az első félidőben. A Videoton javarészt kombinatív játékkal próbált meg operálni, de sok esetben láthattunk vaktában előrevágott labdákat is a hátsó alakzattól. Mindeközben Wilde újabb 18 méteres lövéssel jelezte, hogy nagyon oda kell rá figyelni. Nem is csoda, hogy Bernard Casoni feszülten szemlélhette a látottakat 25 percnyi játék után. A 31. percben a kaputól 24 méterre, veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást a Vidi, Gyurcsó lövése azonban bő egy méterrel célt tévesztett. A meccs kezdetéhez képest egyre inkább kezdett felpörögni a Vidi, a 34. minutumban Ivanovszki centerezését pöccintette kapura Oliveira, a vendégek kapusa azonban a helyén volt. A 38. percben minden túlzás nélkül állíthatóan a meccs helyzetét puskázta el a Videoton. Ivanovszki félfordulatból lőtt 11 méterről, a kipattanót pedig Gyurcsó a kapu torkából keresztbe előtte. Két perccel később ismét kis híján gólnak örülhetett a hazai publikum: Oliveira a baloldalon alaposan megforgatta őrzőjét, precíz beívelését Ivanovszki azonban senkitől sem zavartatva Harrison kezeibe fejelte 7 méterről. Helyzeteit nem tudta gólra váltani a Vidi, így a szünetben 0-0-s állással vonulhattak pihenőre a csapatok.
 A második játékrészben rögtön magához ragadta a kezdeményezést a Videoton FC. Fejes viharzott el a baloldalon, élesen középre lőtt labdájába azonban még idejében vetődött bele az egyik walesi bekk. Ezt követően is remek gólszerzési alkalmak voltak a Vidi előtt, de előbb Trebotic elől szabadítottak fel idejében a 16-oson belül, majd Oliveira életerős bombáját paskolta szögletre Harrison. Nyomott a Vidi, az 56. percben Trebotic bal sarok felé tartó labdáját ütötte szögletre Harrison, majd a pontrúgásból Juhász csúsztatása ment el Lang előtt. A 61. percben kis híján megfagyott a vér a Vidi-szimpatizánsok ereiben, ugyanis Marriot szögletét Wilde csúsztatta a kapura, amelyet Szolnoki a gólvonalról fejelt ki – a történtekhez hozzátartozik, hogy a hazai védelem oszlopát, Juhász Rolandot ápolni kellett a szöglet közben.

Nem sokkal később a Videoton csapatkapitánya jelezte is a hazai kispadnak, hogy nem képes folytatni, így helyére Vinícius állt be. Nyomott, akart a Videoton, de meddő mezőnyfölényéből továbbra sem tudott gólt elérni Casoni alakulata. A két szélén Fejes és Szolnoki rendre felzárkózott a támadásokhoz, a 76. percben utóbbi passzát Pátkai lőtte kapura 11 méterről, azonban a próbálkozást ismét blokkolták a lelkes walesiek. A 78. percben aztán a döbbenet lett úrrá a komplett Sóstói Stadionon, amikor Spender jobboldali passzát a csereként beállt Williams lőtte a kapuba 5 méterről. A találkozó 92. percében Kovács bepasszolt labdája után Gyurcsó lőtt 10 méterről nagy erővel kapura, a lövést azonban kirúgták a kapu előteréből. A hátralévő játékidőben és a négyperces hosszabbításban sem esett újabb találat, így következhetett a ráadás.
 A hosszabbítás hetedik percében jegyezhettük fel az első veszélyes Vidi-helyzetet, miután Oliveira tört befelé a baloldalról, de a lövése az oldalhálóban kötött ki.A kétszer 15 perces ráadás második félidejének harmadik percében aztán fellélegezhettek a hazaiak: Oliveira Pazar kiugratása után Gyurcsó Ádám befelé cselezett, és 9 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. A véghajrában a vendégektől Sam Finley-t állította ki a játékvezető törlesztésért. A Videoton tehát a vártnál nehezebben teljesítette a visszavágót, a következő körben pedig a fehérorosz BATE Boriszov vár a fehérvári labdarúgókra.
Videoton FC - The New Saints 1-1 (0-0; 0-1; 1-1) - 2-1-es összesítéssel továbbjutott a Videoton
Gólszerzők: Gyurcsó, illetve Williams