-
Újra áll a maroshegyi kereszt
Lehet-e annál valódibb húsvéti ünnep, hogy egy balesetben megrongálódott kereszt helyére közösségi és önkormányzati összefogással újra feszületet állítanak? A maroshegyi Szilvamag és a Nagyváradi utca találkozásánál erre az ünnepre gyűltek össze nagycsütörtökön a környék lakói, valamint Székesfehérvár vezetői és a körzet önkormányzati képviselője.
2025.04.17. -
Óvodai beiratkozás 2025.
Április 28-án (hétfőn), április 29-én (kedden) és április 30-án (szerdán) lesz az óvodai beiratkozás a 2025/2026-os nevelési évre Székesfehérváron, az önkormányzati fenntartású intézményekben. Ezt megelőzően nyílt napokra is várják a kicsiket és szüleiket. Azokat a gyerekeket kell beíratni, akik 2025. augusztus 31-ig betöltik a harmadik életévüket.
2025.04.17. -
Új képzési lehetőség az Óbudain
Új, egyedülálló képzési lehetőséget nyújt szeptembertől az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki kara. Az érdeklődők a mesterséges intelligencia ipari alkalmazásaiban mélyedhetnek el.
2025.04.17. -
Olajszentelés Nagycsütörtökön
Nagycsütörtök a keresztény hagyomány szerint az utolsó vacsora napja, amikor Jézus a Gecsemáni kertben búcsút vett tanítványaitól és felkészült az áldozatra.
2025.04.17.
Újraavatták a „69-es előre!” I. világháborús emlékművet a Vörösmarty téren

„Kértem a levéltárunkat, hogy nézzük meg, hogyan számolt be a korabeli sajtó erről az eseményről. Az egyikük, az ezred nevében mondott köszönetet a városnak, illetve adta át az emlékművet annak gondozásába: „Most azon tiszteletteljes kérelemmel fordulok mélyen tisztelt polgármester úrhoz, hogy ezen emlékszobrot, melyet tradíciókon épült bajtársi érzésünk emelt, szíves gondozásába átvenni azzal meleg szeretettel és kegyelettel megőrizni kegyeskedjék, mint amely érzelmekkel bajtársaim azt létrehozták.” - idézte beszédében Dr. Cser-Palkovics András polgármester a korabeli sajtót, majd így folytatta:"Beszámolók alapján, 1931. június 16-án, több ezer ember kíséretében elmondták ezeket a gondolatokat, mintegy átadva ezt az emlékszobrot a város közösségének. Megbízva ezt a közösséget, hogy ápolják, - ne csak magát az emlékművet, hanem rajta keresztül azoknak az emlékét is, akikről ez az emlékmű szólt. Simon Sándor polgármester úr, amikor átvette ezt az emlékművet, a következő gondolatokat mondta. „Történelmi városban vagyunk, történelmi levegő füröszti lelkünket, attól illatos itt minden bokor, minden fűszál. Szent e földnek minden rögje, honfivértől áztatott e föld, erős vára a tiszta honszeretetnek. Azt céloztuk e művészi alkotás létesítésével, hogy örök időkre hirdesse a magyar vitézséget. Tanítsa és a nap minden órájában emlékeztesse, figyelmeztesse a kedves magyar ifjúságot kötelességteljesítésre, hazaszeretetre, lemondani tudásra és önfeláldozásra. Ide zarándokolunk el szüntelen, hogy megpihenjünk. Itt sírjuk el könnyeinket, szenvedéseinkre itt keresünk enyhülést, elvezetjük ide kis gügyögő unokáinkat is, hogy e sírhalomnál, már zsenge korukban megtanulják Istent dicsérni és a hazát mindhalálig szeretni. Itt szárnyal fel fohászunk a magasságok felé, határainkért, az ősi jogos birtokainkért és ölelkezünk össze elköltözött apáink, testvéreink és gyermekeink szellemével. Itt akarunk erőt meríteni a jövő elkövetkezendő nagy harcaihoz. A montellói csata évfordulóján, egyúttal a hősök hivatalos emlékünnepén vesszük gondozásba ezt az újabb emlékművet, azzal a kötelességgel és szent elhatározással, hogy azt minden vész és viharral szemben megvédelmezni kötelességemnek tartom.” - idézte Dr. Cser-Palkovics András Simon Sándor egykori polgármestert, majd rámutatott, hogy a város évtizedekig eleget tett kötelezettségének, a felelősséget a megyével közösen felvállalta, így az emlékmű - a vészterhes idők dacára is - a helyén áll. Végezetül a polgármester köszönetét fejezte ki mindazoknak, akik közreműködtek az emlékmű felújításában.

A köszöntőket követően koszorúzással folytatódott az avatóünnepség. Székesfehérvár Önkormányzata nevében Dr Cser-Palkovics András polgármester, a Fejér Megyei Önkormányzat képviseletében Dr. Molnár Krisztián elnök koszorúzott. Szintén elhelyezte az emlékezés koszorúját Vargha Tamás miniszterhelyettes és Törő Gábor országgyűlési képviselő. A Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokság nevében Huszár János altábornagy, parancsnok és Benda László ezredes, továbbá a Honvédség és Társadalom Baráti Kör, illetve a Katonai Emlékpark Pákozd képviseletében Balassa István nyugállományú ezredes rótta le kegyeletét. Brájer Éva és Róth Péter, Székesfehérvár alpolgármesterei, Kovács Béla Sándor és Viza Attila önkormányzati képviselők, valamint a megjelent vendégek ugyancsak elhelyezték az emlékezés virágait a szobor talapzatánál.