-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
UNESCO konferencia a történelmi belvárosokról a Kodolányi János Főiskolán
"A történelmi belvárosok társadalmi fenntarthatósága - közép-európai tapasztalatok" címmel rendezett nemzetközi konferenciát a Kodolányi János Főiskola, az MTA/VITA Alapítvány és Magyar Unesco Bizottság szeptember 8-9-én Székesfehérváron, a KJF Kossuth utcai épületében. A konferencia másnapján egy vitára került sor, melyen számos tudományos kérdésben adtak hangot véleményüknek a résztvevő kutatók.
Gresiczky Péter az Unesco Magyar Nemzeti Bizottsága főtitkára megnyitó beszédében a kutatások fontosságát hangsúlyozta. Az Unesco Társadalmi és Humán Tudományok Osztálya (Social and Human Sciences Sector) egy összehasonlító nemzetközi kutatást indított el 2005-ben, a világ különböző nagyrégióiban felállított kutatócsoportok részvételével. A kutatás 2007 végén zárul le; végső eredménye egy kézikönyv összeállítása lesz, mely a helyi önkormányzatok számára gyakorlati példákkal és megoldásokkal szolgál a történelmi belvárosok társadalmi fenntarthatóságát célzó önkormányzati politikák kidolgozásához.
A vitanapon Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár Megyei Jogú Város polgármestere elmondta:
„Székesfehérvár, ezer éves múltjával, talán még jelentősebb változásokon ment át, mint az európai városok nagy része. Több dilemma van, amit meg kell oldania a városvezetésnek: hogyan maradjon meg a belváros lakossága, s milyen funkciók maradjanak a belvárosban( szolgáltatás, hivatalok). Van egy középtávú fejlesztési programunk, ami kiemelten foglalkozik a belváros kérdésével, és erre építjük fel a Nemzeti Fejlesztési Terv második szakaszában a leendő feladatainkat. Meggyőződésünk, hogy a belvárosnak olyan funkciót kell adni, ami évszázadokkal ezelőtt volt: találkozóhely, turisztikai célpont, ceremóniák, rendezvények helyszíne legyen, hogy szívesen jöjjenek ide az itt élő városiak és külföldiek egyaránt."