-
Valóban megtörtént!
Szemléletesen mutatja be a holokauszt borzalmait az az óriásmakett kiállítás, melyet csütörtökön nyitottak meg a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumában. Az auschwitz-birkenaui koncentrációs táborokat ábrázoló, több mint 32 négyzetméteres alkotás az Experience History program keretében, az Élet Menete Alapítvány közreműködésével valósult meg.
2025.01.09. -
Kötelező a maszkviselés
2025. január 8-tól maszkviselési kötelezettség lépett életbe a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. Az intézkedés a vármegye területén működő valamennyi fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézményére vonatkozik - tájékoztat a kórház közleményében.
2025.01.08. -
Hatékonyabban a tisztaságáért
Elektromos ipari hulladékporszívóval bővült a Városgondnokság gépparkja. A gép nemcsak a vegyes szemét felporszívózására alkalmas, hanem fertőtlenítő rendszerének köszönhetően különböző felületek hatékony tisztítására is.
2025.01.09. -
Tízpontos vállalás a közlekedés fejlesztéséért
Komfortosabb, és pontosabb lesz az utazás a jövőben. Tízpontos intézkedéscsomagot jelentett be a magyarországi tömegközlekedés helyzetének javítására Lázár János építési és közlekedési miniszter a Közlekedésinfó elnevezésű sajtótájékoztatón.
2025.01.09.
UNESCO konferencia a történelmi belvárosokról a Kodolányi János Főiskolán
"A történelmi belvárosok társadalmi fenntarthatósága - közép-európai tapasztalatok" címmel rendezett nemzetközi konferenciát a Kodolányi János Főiskola, az MTA/VITA Alapítvány és Magyar Unesco Bizottság szeptember 8-9-én Székesfehérváron, a KJF Kossuth utcai épületében. A konferencia másnapján egy vitára került sor, melyen számos tudományos kérdésben adtak hangot véleményüknek a résztvevő kutatók.
Gresiczky Péter az Unesco Magyar Nemzeti Bizottsága főtitkára megnyitó beszédében a kutatások fontosságát hangsúlyozta. Az Unesco Társadalmi és Humán Tudományok Osztálya (Social and Human Sciences Sector) egy összehasonlító nemzetközi kutatást indított el 2005-ben, a világ különböző nagyrégióiban felállított kutatócsoportok részvételével. A kutatás 2007 végén zárul le; végső eredménye egy kézikönyv összeállítása lesz, mely a helyi önkormányzatok számára gyakorlati példákkal és megoldásokkal szolgál a történelmi belvárosok társadalmi fenntarthatóságát célzó önkormányzati politikák kidolgozásához.
A vitanapon Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár Megyei Jogú Város polgármestere elmondta:
„Székesfehérvár, ezer éves múltjával, talán még jelentősebb változásokon ment át, mint az európai városok nagy része. Több dilemma van, amit meg kell oldania a városvezetésnek: hogyan maradjon meg a belváros lakossága, s milyen funkciók maradjanak a belvárosban( szolgáltatás, hivatalok). Van egy középtávú fejlesztési programunk, ami kiemelten foglalkozik a belváros kérdésével, és erre építjük fel a Nemzeti Fejlesztési Terv második szakaszában a leendő feladatainkat. Meggyőződésünk, hogy a belvárosnak olyan funkciót kell adni, ami évszázadokkal ezelőtt volt: találkozóhely, turisztikai célpont, ceremóniák, rendezvények helyszíne legyen, hogy szívesen jöjjenek ide az itt élő városiak és külföldiek egyaránt."