-
Így zárta az évet a Szabad Színház
Idén is több, mint 10.000 néző találkozhatatott színházban, nagyrendezvényeken, szabad téren, ünnepségeken, könyvbemutatókon, művelődési házakban a Szabad Színház társulatának tagjaival. A társulat idén kapta meg a Pro Theatro díjat is.
2024.12.30. -
Pesovár népzenei verseny
A Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ a 2024/2025-ös tanévben ismét megrendezi a Pesovár Ferenc Gyermek- és Ifjúsági Népdaléneklési és Népzenei Versenyt Fejér vármegyei iskolai, vagy iskolán kívüli csoportok és szólisták számára 6-tól 24 éves korig. A jelentkezési határidő 2025. január 17., péntek.
2024.12.30. -
Elindult a Szentév
A Szent Imre templomban kezdődött ünnepi szertartások után körmenetben érkeztek meg az egyházmegye papjai és a hívek a Szent István Székesegyházba. A Szentatya szándéka szerint Szent Család vasárnapján nyílt meg a jubileumi Szentév.
2024.12.29. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19.
Ünnepi gálahangverseny a Hermann Zeneiskola 110 éves fennállása alkalmából
„DÓra indul RÉka előtt, MIhály jön, majd FÁni, SZÓrád lépked LÁzárral, TIbor fogja várni!” énekelte, majd játszotta száz hegedűs Balázs Árpád Hang-sorozóját a Szent István teremben szerda este, így indítva a 110 éves Hermann László Zeneiskola ünnepi hangversenyét. A nagyszabású koncerten az iskola hangszeres szólistái, hangszeres és magánénekes kamaracsoportjai, fúvós- és vonószenekara, a Hermann kórus, valamint a népzene és ütőtanszak diákjai léptek színpadra.
Az ünnepi beszédet követően Balogh Ádám ült a zongora mellé és F. Chopin: Cisz-moll keringőjét adta elő, majd Székesfehérvár polgármestere köszöntötte a jeles évforduló alkalmából a hallgatóságot. „110 év több generáció zenei nevelését és fejlődését öleli fel. E több mint száz év alatt hány, de hány embernek kellett a megfelelő pillanatban olyan döntést hoznia a különböző történelmi korszakokban, hogy az 1900-as évek elején született álomból valóság váljon?” - tette fel a kérdést dr. Cser-Palkovics András, majd így folytatta: olyan döntések születtek, amelyek fejlődést, újrakezdést, növekedést, sikereket hoztak, megteremtve a hangszeres zenei nevelés hagyományait Székesfehérváron. A Zeneiskola biztos alapjainak és gyarapodó éveinek másik nagy titka, hogy mindig a jövőről szólt és szól ma is. Ezt tanúsítja ez az este is, ahol az ifjúság lépett színpadra, és a közönség soraiban itt ülnek azok a régebb óta fiatalok, akik szülőként, nagyszülőként a hangszereket tanulva, azokon játszva váltak zenebarátokká. Székesfehérvár polgármestere köszönetet mondott azért, hogy a zeneiskolások részt vesznek a város közösségi életében, számos kulturális rendezvényen, eseményen lépnek fel.
Az intézmény fennállásának 110. évfordulója alkalmából dr. Cser-Palkovics András oklevelet nyújtott át a mindenkori pedagógusok áldozatos oktató-nevelő munkája és az iskola tanulói által elért eredmények és sikerek elismeréseként. Az ünnepi pillanatok azonban ezzel még nem értek véget. A csellista, Fóris Abigél Dvořák: Melódia című művét játszotta el, majd a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetsége nevében Ember Csaba elnök gratulált és nyújtotta át a díszoklevelet Király István főigazgatónak. Bárhol járunk a világban, a zene felölel, boldogít. A zene nyelvét mindenki érti, és lehetőséget ad a közös zenélésre is. Kodályt idézve zárta gondolatait: „Ha egy gyermekkel megszerettetjük a zenét, egész életére kincset adunk neki, de nemcsak neki, hanem az egész közösségnek. Kívánom, hogy ez még itt, Fehérváron is sokszor 110 évig így legyen!”
Az est további részében Bari Virág Mirella, Lakatos Erzsébet és Onódy Eszter (magánének), a Fuvolazenekar, a Hermann kórus, a Musica Bella Zenekar, a Fúvószenekar, Palánkai Hanna (fuvola), az Újvári Teodor, Fernandez Ema, Dallos Bendegúz, Izsák Márton alkotta gitár kvartett, a Népzenei és az Ütőtanszak diákjai léptek színpadra és varázsolták el a közönséget.