Ünneplő ruha helyett diákszívekben hordott gondolat - online ballagáson búcsúztak

A koronavírus-járvány okozta veszélyhelyzetben rendhagyó módon, online búcsúztatta végzős diákjait a város. Idén 19 iskola 83 osztályának 1814 diákja ballagott. Az ünnepségen Székesfehérvár polgármestere és Csüri Fanni Noa, a Szóval győzni döntőse köszöntötte a ballagókat, majd jelképesen felkerült az összes iskolát és végzős diákot jelképező közös szalag a város zászlajára.
2020.05.02. 10:18 |
Ünneplő ruha helyett diákszívekben hordott gondolat - online ballagáson búcsúztak

A Városháza Dísztermében elsőként Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a végzős diákokat, tanáraikat és szüleiket kiemelve, hogy a rendkívüli helyzet alkalmat ad arra is, hogy erőt merítsünk belőle.

A polgármester ünnepi beszédében kiemelte, országosan is egyedülálló az a városi ballagás, amely évtizedek óta jellemzi Székesfehérvárt. Hozzátette, hogy a hagyományos ünnepség megtartására most nincs lehetőség, de megfogadták, hogy a tradíció ennek ellenére sem szakadhat meg, elsősorban azért, hogy a város idén is kifejezze tiszteletét a város diáktársadalma és tanáraik, szüleik előtt.


"Fehérvár egy büszke diákváros, egy olyan diákváros, amely büszke iskoláira, és azokra a fiatalokra, akik a fehérvári iskolákba jártak és járnak!" - emelte ki Székesfehérvár polgármestere, aki szólt arról is, hogy a ballagók nemcsak a város diákhangulatának megteremtéséhez járultak hozzá az elmúlt években, hanem a tehetségkutató programok kapcsán számos fehérvári diák mutatta meg azt, hogy miért is hihetünk egy szép jövőben és miért gondolhatjuk úgy, hogy a végzős fiatalok felkészültek: nem csak az érettségire és a szakmai vizsgákra, hanem arra is, ami az azt követő években vár rájuk. Cser-Palkovics András polgármester külön megköszönte az elmúlt hetek odafigyelését, összefogását, ami "nem volt könnyű senkinek, sem a diáknak felkészülni az érettségire, sem tanárnak felkészíteni a diákokat, sem pedig a szülőknek, akik a háttér biztonságát nyújtották számotokra."

Az online városi ballagáson a Városháza Dísztermében jelképesen felkerült egy, az összes iskolát és végzős diákot jelképező közös szalag Székesfehérvár zászlajára.

Székesfehérvár polgármestere azt kívánta, hogy a ballagók merítsenek erőt ebből a helyzetből: "Minden máshogy történt ezekben a hetekben mint ahogy szokott, nem volt szerenád, nem volt bolondballagás, nem köszönthettük az osztályfőnököket a Kossuth udvarban és most a városi ballagás is más, de talán meg lehet találni azt, ami kihívás, ebből pedig erőt lehet meríteni."

A polgármester ünnepi beszédében megerősítette, hogy egy meglepetéssel még készül a város az idén ballagóknak

"Arra is gondolunk, hogy valami nagy meglepetéssel készülve még összehívunk benneteket idén, mert szeretnénk megadni nektek azt a lehetőséget, hogy közösségként is búcsúzhassatok a középiskolás esztendőktől." - tette hozzá.

19 iskola 83 osztályának 1814 diákja ballag idén Székesfehérváron – közülük 1421 érettségiző és 393 szakközépiskolás tanuló fejezi be középiskolai tanulmányait. 

Cser-Palkovics András polgármester az ünnepségen reményét fejezte ki, hogy a végzős diákok nem búcsúznak a várostól: "Ez a város mindig legyen az otthonotok, ide mindig hazatérhettek. Ha máshová sodor az élet benneteket, akkor is gyakran gyertek haza, vagy döntsetek úgy, hogy az egyetemi évek után Székesfehérvárt választjátok magatok és családotok otthonának." A következő időszakra azt kívánta a diákoknak, hogy találják meg álmaik hivatását: "Azt a hivatást találjátok meg, ahol bár lesz küzdelem, de lesz lehetőségetek azoknak az álmoknak a megvalósítására, amik ott élnek bennetek!"

A polgármester ünnepi beszédét követően Csüri Fanni Noa, a Szóval győzni döntőse diáktársaihoz szólva kiemelte, hogy idén minden végzős különleges, hiszen ők az az évfolyam, akiket még hosszú éveken keresztül emlegetni fognak a rendhagyó ballagás és érettségi vizsgák miatt.

"Szerencsések is vagyunk egyben, hiszen a távoktatásnak köszönhetően olyan szerepekben ismerhettük meg egymást, amelyekre tantermi körülmények között nem kerülhetett volna sor. Így találkozhattunk tanáraink személyében a gondoskodó édesanyával, az aggódó férjjel, vagy éppen egy sorstárssal, akinek ugyanolyan nehéz ebben a helyzetben, mint nekünk. Mély és bizalmas kapcsolatok születtek az elmúlt másfél hónap alatt is, így a búcsú most még nehezebb, mint általában szokott lenni."

"Ezt a pillanatot nem az ünneplő ruha teszi, hanem a diákszívekben hordott gondolatok.."

"Ne hagyjuk, hogy kizárólag a mindannyiunk számára megpróbáltatásokkal teli helyzet érzései hatalmasodjanak el rajtunk, hogy ezek az érzések felülkerekedjenek az elmúlt négy, hat, vagy nyolc év emlékein. Ezt a pillanatot nem az ünneplő ruha teszi, hanem a diákszívekben hordott gondolatok és emlékek. Keressük ki emlékezetünkből a középiskolai évek legszebb emlékeit, öleljük át egymást bíztató szavakkal!" - fogalmazott Csüri Fanni Noa, aki arra biztatta diáktársait, hogy ne csupán megpróbáltatásként tekintsenek a következő napokra, hanem fogják fel pozitív próbatételnek, amiben "mi vagyunk a hősök, bajnokok, akikre szó szerint egy ország figyel, hogy ilyen körülmények között is el tudjuk-e érni kitűzött célunkat?"

"Eljött az idő, hogy saját lábunkra álljunk!"

"Az elmúlt hetek világossá tették számunkra, hogy amit addig biztosnak gondoltunk, az percek alatt bizonytalanná válhat. Egy dolog azonban biztos a mi életünkben, hogy eljött az idő, hogy saját lábunkra álljunk. Ki itt, Székesfehérváron, ki más városban, más országban, de akad olyan is közöttünk, aki más földrészen kezdi el majd megtapasztalni a teljes önállóság szépségeit és nehézségeit egyaránt. Az elkövetkezendő évek a tudásunk bővítéséről, tapasztalatszerzésről szólnak, hogy aztán később még erősebben térhessünk vissza Székesfehérvárra. Oda, ahol valódi énünk, személyiségünk kiforrott a középiskolai évek alatt. Ahol ugyan néha megbotlottunk és elestünk, de mindig felálltunk és mentünk tovább az úton. Ahol tanárainktól olyan biztos alapokat, támogatást és segítséget kaptunk, amiért nem lehetünk elégszer hálásak. Ahol olyan életre szóló élményeket éltünk át együtt, amelyeket soha senki nem veheti már el tőlünk. Ahol szerettünk diáknak lenni. Ahol együtt emlékezünk ma, küzdünk holnap, és ahova visszatérünk egy nap!" - zárta ünnepi gondolatait Csüri Fanni Noa.

Az online városi ballagáson a Városháza Dísztermében jelképesen felkerült egy, az összes iskolát és végzős diákot jelképező közös szalag Székesfehérvár zászlajára. A szalagot Füreder Balázs, végzős Deákos tanuló, a Székesfehérvári Diáktanács alelnöke helyezte fel a zászlóra.

Székesfehérvár végzős osztályinak tablói

Arany János Általános Iskola Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény

Aranykéz Gimnázium, Szakgimnázium és Szakközépiskola 2/14 fodrász-kozmetikus osztály

Aranykéz Gimnázium, Szakgimnázium és Szakközépiskola 12/A

Árpád Szakgimnázium 12/D

Bugát Pál Szakgimnázium és Szakközépiskola 12/A

Bugát Pál Szakgimnázium és Szakközépiskola 12/B

Bugát Pál Szakgimnázium és Szakközépiskola 12/C

Bugát Pál Szakgimnázium és Szakközépiskola 12/D

Bugát Pál Szakgimnázium és Szakközépiskola 12/E

Bugát Pál Szakgimnázium és Szakközépiskola szociális gondozó

Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskola

Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakgimnázium 11/B

Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakgimnázium 11/D

Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakgimnázium 11/E

Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakgimnázium 11/F

Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakgimnázium 12/C

Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Hunyadi Mátyás Szakgimnázium 12/A

Hunyadi Mátyás Szakgimnázium 12/B

Hunyadi Mátyás Szakgimnázium 12/C

Hunyadi Mátyás Szakgimnázium 12/D

Hunyadi Mátyás Szakgimnázium 12/E

Jáky József Szakgimnázium és Szakközépiskola 12/A

Jáky József Szakgimnázium és Szakközépiskola 12/D

Kodály Zoltán Gimnázium

Kodolányi János Gimnázium 12/A

Kodolányi János Gimnázium 12/B

Kodolányi János Gimnázium 12/C

Kodolányi János Gimnázium 12/S

Lánczos Kornél Gimnázium 12/A

Lánczos Kornél Gimnázium 12/B

Lánczos Kornél Gimnázium 12/C

Széchenyi István Műszaki Szakgimnázium és Szakközépiskola 12/A

Széchenyi István Műszaki Szakgimnázium és Szakközépiskola 12/B

Széchenyi István Műszaki Szakgimnázium és Szakközépiskola 12/D

Széchenyi István Műszaki Szakgimnázium és Szakközépiskola 12/E

Széchenyi István Műszaki Szakgimnázium és Szakközépiskola 12/F

Széchenyi István Műszaki Szakgimnázium és Szakközépiskola 12/G

Teleki Blanka Gimnázium 12/A

Teleki Blanka Gimnázium 12/B

Teleki Blanka Gimnázium 12/D

Tópart Gimnázium művészeti osztály

Tópart Gimnázium 12/A

Tóparti Gimnázium 12/B

Váci Mihály Ipari Szakgimnázium 11/1

Váci Mihály Ipari Szakgimnázium 11/2

Váci Mihály Ipari Szakgimnázium 11/4

Váci Mihály Ipari Szakgimnázium 12/A

Váci Mihály Ipari Szakgimnázium 13/A

Váci Mihály Ipari Szakgimnázium 13/E

Váci Mihály Ipari Szakgimnázium 13/F

Váci Mihály Ipari Szakgimnázium 11/3

Váci Mihály Ipari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium 12-14/B

Vasvári Pál Gimnázium 12/A

Vasvári Pál Gimnázium 12/B

Vasvári Pál Gimnázium 12/C

Vasvári Pál Gimnázium 12/D

Vörösmarty Mihály Ipari Szakgimnázium és Szakközépiskola 11/1

Vörösmarty Mihály Ipari Szakgimnázium és Szakközépiskola 11/2

Vörösmarty Mihály Ipari Szakgimnázium és Szakközépiskola 11/4

Vörösmarty Mihály Ipari Szakgimnázium és Szakközépiskola 13.FNÉ
Amelyik végzős osztálynak nem készült el a tablója május 2-ig, kérjük küldjék el a fehervar@fehervar.hu címre később, hogy kiegészíthessük a fenti képeket!