Útfejlesztés Európai Uniós forrásból a Közép-dunántúli régióban

 Szakmai nap keretében ismertette Székesfehérváron belterületi útfejlesztés, valamint kerékpárút-hálózat fejlesztéssel kapcsolatos pályázati lehetőségeit az érdeklődőkkel a Közép- Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség. A települési közlekedési infrastruktúra elvárt színvonalúra fejlesztése, a jobb minőségű önkormányzati belterületi utak kiépítése, a gyorsabb elérhetőség elősegítése érdekében belterületi útfejlesztésre az elkövetkezendő időszakban a pályázati konstrukció keretében 1,114 milliárd forint támogatás nyerhető el.

2008.07.05. 15:53 |
Szakmai nap keretében ismertette Székesfehérváron belterületi útfejlesztés, valamint kerékpárút-hálózat fejlesztéssel kapcsolatos pályázati lehetőségeit az érdeklődőkkel a Közép- Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség. 

A szakmai fórum második állomása ezúttal a Régió Háza volt, ahol az ügynökség munkatársai részéről a Közép- Dunántúli Operatív Program keretében meghirdetett közlekedésfejlesztési pályázatainak ismertetése során elhangzott: a települési közlekedési infrastruktúra elvárt színvonalúra fejlesztése, a jobb minőségű önkormányzati belterületi utak kiépítése, a gyorsabb elérhetőség elősegítése érdekében belterületi útfejlesztésre az elkövetkezendő időszakban a pályázati konstrukció keretében 1,114 milliárd forint támogatás nyerhető el. A régió helyi önkormányzatai számára további közlekedésfejlesztéssel kapcsolatos uniós források is rendelkezésre állnak. A hivatásforgalmi kerékpárutak építésére, a hozzá tartozó infrastruktúra kialakítására 368 millió forintos keretből részesülhetnek a sikeres pályázatot benyújtók.

Az érdeklődök, a leendő pályázók hatalmas érdeklődése mellett kísért rendezvény alapján elmondható, hogy a Közép-Dunántúli Regionális Operatív Program ezen pályázatai a népszerű konstrukciók közé tartoznak.

EU

  1. Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva

     Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.

    2011.07.01.
  2. Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó

     Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.

    2010.08.30.
  3. Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből

     Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság. 

    2010.06.22.
  4. Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen

     Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.

    2010.04.09.