-
Harminc éve együtt
Különleges jubileumot ünnepeltek a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságon. Három tűzoltó – akik 1994 novemberében együtt kezdtek Székesfehérváron – harminc év elismerését vehetett át. Hadlaczki István tűzoltó alezredes kiemelt főelőadóként, Róth Antal tűzoltó őrnagy főelőadóként, ma már a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat kötelékében szolgál, Nagy István tűzoltó főtörzsőrmester pedig a vármegyeszékhely tűzoltóságának gépjárművezetője.
2024.11.23. -
Húsz riasztás a tűzoltóknak
Az éjszakai havazás miatt húsz helyszínen avatkoztak be Fejér vármegye tűzoltói november 22-én, pénteken reggel 8 óráig.
2024.11.22. -
Rendőrkézen a fehérvári díler
A konyhaszekrényben és egy dobozban tárolt marihuánát nem, de a gázcsőre lógatott adagot titkolta a rendőrök előtt a 29 éves díler. A gyanúsított a rendőröknek végül beismerte tettét.
2024.11.21. -
Elektromos BMW-kel erősítenek
Új elektromos BMW-t kapott a rendőrség. Az autóból Fejér vármegyébe is jutott, de hogy pontosan melyik osztály egyenruhásai használják majd, egyelőre nem tudni.
2024.11.14.
Vadriasztó prizmákat szereltek fel az út mellé Fehérvár határában
Évről évre sok balesetet okoznak az erdőkből az utakra tévedő vadak.
Mivel nem lehet mindenhol vadkerítést építeni, a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság Baleset-megelőzési Bizottsága a Magyar Közút Nonprofit Zrt. közreműködésével úgynevezett vadriasztó prizmákat szerel az egyes főutak melletti oszlopokra. „A vadak általában az éjszakai, hajnali órákban mozognak. Amikor a járművek tompított lámpával vagy fényszóróval közlekednek, ez rávetül erre a prizmára és az út melletti területre szórja a fényt, amitől a vad megijed, hiszen nem érti, hogy miért kerül az ő szemébe fény, és elkerüli az utakat. Fejér megyében több útszakaszon telepítettük már kedvező tapasztalatokkal, így a Székesfehérvár-Zámoly-Gánt utat tudnám mondani. Ez nagy részen erdős területen vezet, és jó hatásfokkal tudnak működni.” - mondta el Molnár István, a Magyar Közút Zrt. Fejér vármegyei igazgatója.
A Magyar Közút Nonprofit Zrt. Fejér Vármegyei Igazgatósága több mint 1300 km hosszúságú útszakaszt kezel, ezek 10%-a vadveszélyes.
A prizmák felszerelésénél azt veszik figyelembe, az adott szakaszon az elmúlt időszakban, hány baleset köthető az útra tévedő vadakhoz. „Megnéztük a megyében, hogy viszonylag hol volt sok vadelütéses baleset, és a 811-es számú főúton ezen a kis 5 km-es szakaszon nagyon sok volt. 2020-ban hét anyagi káros vadelütéses baleset volt, 2021-ben 10 anyagi káros, 2022-ben pedig 9 baleset volt, abból egy könnyű sérüléses volt. Egy segédmotor-kerékpáros ütközött egy dám vaddal.” - nyilatkozta a prizmák felszerelése kapcsán Illés Mihály rendőr alezredes, a Fejér Vármegyei Balesetmegelőzési Bizottság titkára.
Ilyen kék színű prizmákat helyeztek ki a Magyar Közút Fejér vármegyei munkatársai Székesfehérvár határától egy 5 km-es szakaszon Csala és Lovasberény között.
Csala és Lovasberény között az út szélét jelző oszlopokra 50 méterenként összesen 220 darab vadriasztó prizmát helyeztek most ki.
Mint Illés Mihály elmondta, máshol is szükség lenne ezekre, ahol vadcsapások vannak. Ha beváltja a hozzá fűzött reményeket, akkor a vármegye más területén is szeretnék használni az optikai kerítést.