-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Vállalkozz Magyarország! - fiatalok vállalkozóvá válását segítik
Vállalkozz Magyarország! - Fiatalok vállalkozóvá válásának támogatása a Közép-Dunántúl régióban című program nyitórendezvényét tartották kedden a Megyeháza dísztermében. A program a Magyarország területén új egyéni vagy mikro-vállalkozás indítását tervező, vállalkozói szemlélettel rendelkező, 18-25 év közötti, vagy felsőfokú végzettségű pályakezdők esetén 25-30 éves fiatalokat célozza meg.
2016.05.03. 12:28 |
Vállalkozz Magyarország! - Fiatalok vállalkozóvá válásának támogatása a Közép-Dunántúl régióban című program nyitórendezvényét tartották kedden a Megyeháza dísztermében. A program a Magyarország területén új egyéni vagy mikro-vállalkozás indítását tervező, vállalkozói szemlélettel rendelkező, 18-25 év közötti, vagy felsőfokú végzettségű pályakezdők esetén 25-30 éves fiatalokat célozza meg, akiknek segítenek a felkészülni arra, hogy vállalkozást indíthassanak.
A rendezvényen „Az európai uniós források szerepe Székesfehérvár és térségének gazdaság-fejlesztésében” címmel tartott előadást Molnár Tamás ifjúsági és civil tanácsnok, aki kiemelte, hogy az elmúlt években az uniós forrásokból nem csak látványberuházások valósultak meg, hanem a multinacionális cégekhez, valamint a kis és közepes vállalkozásokhoz is jelentős források érkeztek, ami rengeteg munkahelyet és fejlesztést eredményezett. "Ennek is köszönhető, hogy 2016-ban ott tartunk Székesfehérváron, hogy más gazdasági problémákkal kell szembenézni, mint az ország többi régiójában, nálunk a szakképzett munkaerő hiánya okozza a legnagyobb gondot." - mondta el Molnár Tamás, aki reményét fejezte ki, hogy a program sok fiatalnak tud segíteni és a következő időszakban sok fiatal, sikeres vállalkozó lesz Székesfehérváron.
A program a Magyarország területén új egyéni vagy mikro-vállalkozás indítását tervező, vállalkozói szemlélettel rendelkező, 18-25 év közötti, vagy felsőfokú végzettségű pályakezdők esetén 25-30 éves fiatalokat célozza meg. A fiatalokat felkészítik a saját vállalkozásuk indítására, üzleti tervük kialakításához nyújtott ismereteket kapnak, valamint pénzügyi támogatással járulnak hozzá a jóváhagyott üzleti terv alapján indított vállalkozásuk induló költségeihez.
A programba kerülő fiatalok az első fázisban képzési programok teljesítésével kapják meg a vállalkozásindításhoz szükséges kompetenciákat, megszerezhetik az alapvető jogi, pénzügyi, gazdálkodási, munkaszervezéssel, gazdálkodással és irányítással kapcsolatos ismereteket, megismerik a vállalkozási formák típusait, képessé válhatnak előkészíteni önfoglalkoztatóvá vagy vállalkozóvá válásuk lépéseit. A második fázisban az elfogadott üzleti tervvel rendelkező, az első fázisban nyújtott képzési programokat eredményesen elvégző, vállalkozásukat megalapító fiatalok legfeljebb 3 millió Ft összegű, vissza nem térítendő támogatásban részesülnek az üzleti tervben rögzített költségeik támogatása céljából, 10% önrész mellett.