Váltókkal ért véget a fehérvári öttusa Európa-bajnokság

A kétfős váltók küzdelmeivel zárult az öttusa-Eb, a nők és a férfiak is rajthoz álltak a Bregyó-közi atlétikai centrumban. Alekszejev Tamara és Réti Kamilla jó vívás, rossz úszás és közepes lovaglás után a kombinációban szépen jött előre, végül a negyedik helyen zárt. A férfiaknál nem ment jól a Demeter Gergely, Harangozó Bence párosnak, tizedikek lettek. A hatodik versenynapon is sokan voltak a nézőtéren, jól sikerült Európa-bajnokságot rendezett a magyar szövetség, az Alba Volán és Fehérvár.
2014.07.15. 18:36 |

Alekszejev Tamara és Réti Kamilla nem nevezhető nemzetközi szinten  rutinos párosnak, első felnőtt Európa-bajnokságukon egyéniben elmaradtak saját várakozásuktól. Réti nem jutott be a döntőbe, Alekszejev pedig, aki az első 15-be vágyott, végül 25. lett. A váltóban koncentráltan, jó vívással kezdtek, jelezve, hogy itt élni akarnak az eséllyel. Sajnos úszásban elmaradtak a mezőny nagy részétől, de a lovas pályán megmaradtak esélyeik a jobb helyezésre. Ugyan hetedik helyről rajtoltak, de csak 13 másodpercre a negyediktől. Réti a selejtezőben is a végére táltosodott meg, ezúttal is remekelt a futás-lövészet kombinációban, és váltótársa, Alekszejev is jól teljesített ebben a számban. A kombiban harmadik, összességében pedig negyedik lett a magyar váltó, ami, főleg rutintalanságukat tudva, jó eredmény. Az élen hatalmasat hajrázva az ukrán Teresuk, Spas kettős végzett, a németeket megelőzve.
A férfiaknál hamar eldőlt, hogy a fiatal Demeter Gergely, Harangozó Bence duó nem az első pozíciókért lesz harcban. Úszásban is csak 8. lett a magyar váltó, a 40 asszós vívásban pedig 16 győzelem mellett 24 vereséggel (mindketten 8/12-vel zártak) utolsó. A lovaglás persze javíthatott volna az összképen, de ebben a tusában sem sikerült előre lépni. Illetve csak azért, mert a fiatal német Douge bukott, kulcscsontját törte, így az egyik vetélytárs feladta a versenyt. A kombináció volt a mieink legjobb száma, ebben a hetedik idő volt az övék. Végül 10. helyen zártak, de van még idejük beleizmosodni a felnőtt mezőnybe. Az oroszok, Frolov, Naumov kettőssel simán nyertek, a kombiban remeklő, 15 másodperces hátrányt ledolgozó franciák és a britek előtt.