-
Segítséget kér a fiatal lány
Segítséget kér egy székesfehérvári - ma Svédországban élő- fiatal lány, Forster Júlia. Édesanyja a facebookon keresztül keresi azt a személyt, aki őssejtdonor lehetne lánya számára. Júliánál november elején diagnosztizáltak akut leukémiát. A vizsgálatok azt mutatták ki, hogy az a típusú betegsége van, amely hamar kiújul, az egyetlen megoldás az őssejt transzplantáció.
2025.01.04. -
A legnagyobb kincs a gyermek
Egy kislány az új év első, székesfehérvári babája. Gáncs Izabella január elsején, nem sokkal 6 óra után született a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. Szép hagyomány, hogy a város közössége nevében az év első fehérvári újszülöttjét a város polgármestere is köszönti.
2025.01.02. -
Változások a parkolásban
Számos változás várható az idei évben Székesfehérváron a parkolás tekintetében. A Városgondnokság munkatársai felkészültek az ügyfelek fogadására.
2025.01.03. -
Sok kutya kóborolt el
Nem mindenkinél indult jól az újév, rengeteg házi kedvenc kóborolt el otthonról a hangos tűzijáték, petárdázás miatt. Azonban van remény, hiszen szerencsés esetben akár haza is találhatnak a kutyusok.
2025.01.03.
Van egy világ - 35 éves a Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthon
A Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthon célja, hogy a középsúlyos értelmi fogyatékkal élőket felkészítsék a felnőtt létre, és ehhez minden segítséget megadjanak.
Az oktatásból kikerült fiatalok alkotják az ellátotti kört, 22-23 éves korukban kerülnek az otthonba és addig maradnak, amíg igénylik, vagy szükséges. Rábai Ildikó, a Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthon intézményvezetője az ünnepségen elmondta, hogy 35 fő számára nyújtanak napközi otthoni ellátást, ami szorosan összefonódik a bentlakásos ellátással, amit 20 fő részére nyújtanak.
Rábai Ildikó szót ejtett azokról a fontos mérföldkövekről is, melyek meghatározták a működésüket, és az intézmény arculatát. 1987-ben alakult meg a nappali ellátás, akkor még Értelmi Fogyatékosok Napközi Otthona néven, amelyet a szülői összefogás és a városvezetés támogatása tette lehetővé még a törvény megjelenése előtt. 1993-ban az átmeneti otthon, 2003-ban a tartós bentlakás nyílt meg, és időközben, 1997-ben felvette az intézmény Frim Jakab gyógypedagógus nevét, aki elsőként tárta fel itthon az értelmi fogyatékosok nehéz sorsát és hozott létre számukra nevelőintézetet.
Mészáros Attila alpolgármester köszöntőjében kiemelte, hogy 35 év egy intézmény életében nagy és fontos idő és sok örömre, mosolyra és szeretetre emlékezhetünk vissza az elmúlt időszakból. „ Ez az intézmény nagyon sok ellátott számára ad menedéket, második otthont, vagy éppen az otthont jelenti számukra” – tette hozzá az alpolgármester, aki köszönetet mondott mindenkinek, aki az elmúlt 35 évben vezette ezt az intézményt, aki itt dolgozott benne és aki segítette, támogatta a működését mindazokért, akiket ma is itt láthatunk. Az ünnepségen Mészáros Attila alpolgármester a város közössége és dr. Cser-Palkovics András polgármester nevében polgármesteri elismerő oklevéllel köszöntötte az intézmény vezetőjét. Az ünnepségen jelen volt Deák Lajosné önkormányzati képviselő is.