-
„A régi világnak vége”
Magyarország 1944-es német megszállásának tragikus időszakát, az ismert történelmi események hátterét világította meg az a Városháza Dísztermében rendezett konferencia, amelyet a Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Levéltár, valamint a Kodolányi János Egyetem és Székesfehérvár Önkormányzata szervezett a második világháború során az egyik legnagyobb veszteséget elszenvedett városban.
2024.11.05. -
Elhunyt Reinics Ferencné
Életének 84. évében október 18-án elhunyt Reinics Ferencné Zita néni, aki egészen 1997-ig, évtizedeken keresztül volt a mai Árpád Úti Óvoda vezetője. Gyászmisével egybekötött búcsúztatója 2024. november 8-án, pénteken 14 órakor lesz az Öreghegyi Magyarok Nagyasszonya-templomban.
2024.11.05. -
Nyílt nap a kórházban
Nyílt napot szerveznek azoknak az általános iskolás fiataloknak, akiket érdekel az egészségügy világa. A Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház november 22-én várja majd a diákokat.
2024.11.05. -
Száz fa a fenntartható jövőért
Száz hársfát ültettek el a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem diákjai és munkatársai az intézmény fenntarthatósági programja keretében Kápolnásnyéknél. A száz fa az egyetem száz éves fennállását is jelképezi.
2024.11.05.
Van még bőven szabad kapacitás a Szent György Kórházban
A műtétek fele marad el a kórházban, a sürgős, életveszélyes esetek műtéti kezelése folyamatos.
"Az ágyaink negyven százalékát koronavírusos betegek ellátására kell felszabadítani, illetve hét százalékát súlyos, lélegeztetőgépre szoruló betegek részére elérhetővé tenni. Ezt csak úgy lehet elérni, ha visszaveszünk az elektív, azaz előre ütemezett ellátásból.” – hangsúlyozta Bucsi László, a székesfehérvári kórház főigazgatója.
„Ez nálunk hatszáztizenhárom olyan ágyat jelent, amelyen tudunk koronavírusos beteget ellátni, illetve százhét olyan intenzív ágyat, mely lélegeztetésre alkalmas. Pillanatnyilag bőven van kapacitás, de ez is volt a cél az ágyfelszabadítással."
Az elektív műtétek közé tartozik minden olyan műtét bármely szakterületen, mely nem életmentő, tehát halasztható. Így nagyjából a műtétek fele marad el.
"Ezek leállításával azt a célt értük el, hogy legyenek szabad ágyak, legyen szabad kapacitás. Az aneszteziológus orvos, az asszisztens, a műtősnők, a nővérek, akik részt vettek az elektív betegek ellátásában, így felszabadulnak, és át tudjuk őket irányítani a koronavírusos betegek ellátására." – mutatott rá a főigazgató.
A műtétre váró betegeknek azt javasolják, hogy figyeljék a híreket, és amikor majd megnyílik a lehetőség, jelentkezzenek újra műtétre. A beavatkozásokat pótolni fogják.
A főigazgató elismerte, hogy a kórházi dolgozók pszichésen és fizikailag is leterheltek, ami sajnos jelen helyzetben érthető is, hiszen – bár mindent megtesznek – a szokásosnál gyakrabban veszítenek el betegeket. A vezetőség igyekszik bennük is tartani a lelket, és bíznak abban, hogy a jelenlegi korlátozó intézkedések néhány hét múlva enyhítik a nyomást a dolgozókon is.
"Sajnos a görbék felfelé mennek, de reméljük, hogy a most életbe léptetett megszorítások a virológusok, infektológusok által tett nyilatkozatok alapján két-három hét múlva éreztetik majd a hatásukat. Így, ha nem is olyan karácsonyunk lesz, mint annak előtte, de reménykedhetünk benne, hogy addigra ellaposodik a görbe!" – fogalmazott Bucsi László.