Váratlanul sima Vidi-zakó a Ligakupában

A Paks ellen már az első félidőben jelentős hátrányba került a Videoton, akárcsak a két csapat paksi találkozóján. Ezúttal azonban nem sikerült egyenlíteni, sőt, a folytatásban gyors gólokkal eldöntötte a meccset Horváth Ferenc csapata. Ezzel másodszor kapott ki a sorozatban hazai pályán a Vidi, a Kozármisleny után a Paks is elvitte a pontokat a Sóstói Stadionból.
Videoton - MVM-Paks 1-4
2013.11.13. 19:00 |

Mindkét félidőben ugyanazt a modellt követte a Paks: három percen belül lőtt két gólt a meglehetősen dekoncentrált Vidinek. Ezzel a második játékrész hetedik percében már 4-0-ra vezettek a vendégek, Tóth Balázs kiállítása szinte semmit nem befolyásolt. Sőt, még ezután sikerült Zé Luisnak szépítenie, de közelebb már nem jutott ellenfeléhez a Videoton. Egy forduló van még hátra a csoportkörből, a Gomes-csapat jelenleg 2. a Paks mögött, ugyanúgy 7 pontja van, mint a Kozármislenynek. Jövő héten Dunaújvárosban zárja a Ligakupa első szakaszát a Vidi, győzelemmel továbbjuthat.

VIDEOTON FC–MVM PAKSI FC 1–4 (0–2)
Videoton: Tujvel – Ryan, Vinícius, Juhász R. (Vítor Gomes, 75.), Mamadu – Tóth B., Caneira – Gyurcsó (Alex, 87.), Nildo, Álvarez (Oliveira, 81.) – Zé Luís. Vezetőedző: José Gomes
Gólszerző: Könyves (0–1) a 12., Délczeg (0–2) a 15., Bartha (0–3) a 49., Délczeg (0–4) az 52., Zé Luís (1–4) a 67. percben
Kiállítva: Tóth B. a 61. percben