-
Jelentős állami támogatás
November 27-től elérhető a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (NKTK) honlapján azon nyertesek listája, akik jelentkeztek és támogatásban részesültek a Kulturális és Innovációs Minisztérium Előadó-művészeti szervezeteket támogató pályázatán. Az idei évben erre 4,5 milliárd forintot biztosított a minisztérium - jelentette be Székesfehérváron, a Vörösmarty Színházban tartott sajtótájékoztatón Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár.
2024.11.26. -
Katalin nap Fehérváron
Szép székesfehérvári hagyomány, hogy minden évben közös névnapi ünnepségre várják a Katalinokat. Az idei köszöntést is a Liszt Ferenc utcában, Kati néni szobránál rendezték, ahol volt népzene és énekes jókívánság, valamint sok finomsággal – köztük zsíros kenyérrel és felsővárosi savanyú káposztával – is kínálták a résztvevőket.
2024.11.25. -
A Katalinokat köszöntötték
Szép székesfehérvári hagyomány, hogy minden évben közös névnapi ünnepségre várják a Katalinokat. Az idei köszöntést is a Liszt Ferenc utcában, Kati néni szobránál rendezték.
2024.11.26. -
A néptánc egy életre szól
Kárpát-medencei szenior néptánccsoportok érkeztek Székesfehérvárra. A Katalin-napi batyus bálon az Alba Regia Táncegyüttes látta vendégül őket a Felsővárosi Közösségi Házban.
2024.11.26.
Varró János kapta idén a Fricsay Richárd Zenei Díjat
Somorjai Ferenc, Horányi Ottília, Mihályi Gyuláné, Tatár Dezsőné, Márkus József és Lovrekné Auth Ágnes után kapta Varró János a Zene Világnapja alkalmából megrendezett ünnepségen, a nagy jelentőséggel bíró Fricsay-díjat. Varró János arról is beszélt a díjátadón, hogy a hivatása a hobbija is, mint mondta „mindig imádtam tanítani és muzsikálni”. Az Év kórusainak a Teleki Blanka Gimnázium és a Kodály Zoltán Zeneiskola kórusait választották.
2009.10.03. 12:12 |
Varró János a Hermann László Zeneiskola és Zeneművészeti szakközépiskola tanára kapta idén a Fricsay Richárd zenei díjat. Varró János arról is beszélt a díjátadón, hogy a hivatása a hobbija is. „Mindig imádtam tanítani és muzsikálni”- mondta. Amikor megismerkedett a magyar népzenével, akkor határozta el, hogy nem csak megtanulni, hanem továbbadni is szeretné azt gyerekeknek. Az Év kórusainak a Teleki Blanka Gimnázium és a Kodály Zoltán Zeneiskola kórusait választották.
Székesfehérvár Közgyűlése 2002-ben alapította meg a Fricsay Richárd Zenei Díjat, amit minden évben a Zenei Világnapon adnak át azoknak a művészeknek (karnagyoknak, együtteseknek, előadóknak és zenetanároknak), akik több éven át jelentős értékkel gazdagították Székesfehérvár zenei életét. Somorjai Ferenc, Horányi Ottília, Mihályi Gyuláné, Tatár Dezsőné, Márkus József és Lovrekné Auth Ágnes után kapta Varró János a Zene Világnapja alkalmából megrendezett ünnepségen, a nagy jelentőséggel bíró Fricsay-díjat.