-
Karácsonyi misszió Kárpátalján
A "Kárpátaljai Misszió - A Magyarság Angyalai" akcióhoz a Csillagösvény Utazási Iroda egymillió forintos felajánlása az adományozóknak köszönhetően több mint megháromszorozódott és 3.162.000 forintot rászorultsági alapon osztottak el a 3-11 éves gyermeket nevelő kárpátaljai családok között, figyelembe véve az árva, vagy beteg gyermekeket is.
2025.12.18. -
A gyógyítás közös ügy
A héten véget ér a Fehérvár Televízió és a Szent György Kórház közös kampánya, mely az intézmény alapítványára, valamint a gyógyító közösségre irányítja a figyelmet. Az adventi műsorfolyam negyedik, befejező részében a szervezet támogatói mesélnek arról, miért álltak a kezdeményezés mellé, bízva abban, hogy az adakozásban másoknak is példát mutatnak.
2025.12.18. -
Vadhúst kapott a kríziskezelő
15 kiló vaddisznó raguval kedveskedett a VADEX a Székesfehérvári Kríziskezelő Központ ellátottjai számára. A húsból elkészített ételből több mint hatvan fő lakhat jól a szombati nap folyamán.
2025.12.19. -
Bemutatták a fehérvári Bamakósok autóját
2026-ban is lesz székesfehérvári induló a Budapest–Bamako Rallyn. A HunGarian Caravan egyedi autóját pénteken mutatták be a Városház téren, amelyhez a kecskeméti csapat járműve is csatlakozott.
2025.12.19.
Védelmi gyakorlat - megszólaltak a szirénák és tűzriadó volt az oktatási intézményekben
Székesfehérvár immár két cég – a Flaga Gáz Kft. mellett a Móraagro Kft. is – felső küszöbértékű anyagokkal foglalkozik, ezért Székesfehérvár rendelkezik külső védelmi tervvel, amelyet a szakemberek évente részlegesen, háromévente pedig teljeskörűen gyakorolnak. Csütörtökön délelőtt a Városháza Dísztermében gyűltek össze a Helyi Védelmi Bizottság tagjai, Sallai László tűzoltó alezredes, katasztrófavédelmi kirendeltségvezető, valamint mindazon hatóságok, hivatalok és szolgáltatók képviselői, akiknek közreműködésére egy estleges katasztrófahelyzet felszámolásában szükség van.
A résztvevőket dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte. „Az elmúlt évekből több olyan eseményt is fel tudunk idézni, amikor szükség volt arra a közös munkára, koordinált cselekvésre, amit ezeken a gyakorlatokon rendszeresen közösen végigveszünk. A gyakorlat bármelyik pillanatban éles helyzetté válhat. Ezért is fontos, hogy mindenki tudatosan tegye meg azokat a lépéseket, amelyek az ő feladatához tartoznak egy adott katasztrófahelyzet elhárításában. Egyúttal pedig azt is megtapasztalhatjuk, mekkora érték a biztonság.” – emelte ki a polgármester.
Dancs Norbert a Helyi Védelmi Bizottság elnökeként az együttműködés fontosságára hívta fel a figyelmet. „Bármilyen katasztrófahelyzet következik is be, annak megoldásához a Helyi Védelmi Bizottság mellett szükség van valamennyi közreműködő szervezet kollégáinak szakmai tudására, valamint a rendelkezésükre álló technikai eszközökre. Így közösen tudjuk sikeresen biztosítani a járás területén lakók élet- és vagyonbiztonságát.”
A gyakorlatot Udvardi János tűzoltó alezredes, a Székesfehérvári Katasztrófavédelmi Kirendeltség polgári-védelmi felügyelője vezette. Az idei esztendőben egy, a Seregélyesi úton telephellyel rendelkező Móraagro Kft-t érintő szimulált katasztrófahelyzetet számoltak fel a gyakorlatban résztvevők: „A növényvédőszer nagy- és kiskereskedelemmel foglalkozó cégnél a kénraktárban egy elektromos targonca meghibásodik, tűz keletkezik. Nagymennyiségű kén szabadul el. A szükséges hatóságok, szolgáltatók riasztása megtörténik. Az üzem dolgozói megkezdik a beavatkozást, amíg a helyszínre érkező tűzoltók átveszik az irányítást. Felerősödik a szél, a mérgező anyagot a Seregélyesi út felé sodorja, így 460, majd 640 méter sugarú kört érint a veszélyhelyzet, itt szükséges minden érintett intézkedés megtétele.” Valamennyi hatóság, szakmai szervezet és szolgáltató képviselője összefoglalta saját feladatait, illetve ismertette az adott veszélyhelyzetben szükséges intézkedéseket.
A délelőtt folyamán a fehérvári oktatási intézményekben elzárkózási és tűzriadó gyakorlatot végeztek. Majd a Móraagro Kft. telephelyén – a tűzoltóság közreműködésével – megtartották a belső védelmi terv gyakorlatot is.
A városban élők a lakossági tájékoztató szirénán keresztül értesülhettek a külső védelmi terv gyakorlásáról. Az elméleti gyakorlat után hangzott fel a városban a „Katasztrófariadó” jelzés, a próbáról szóló tájékoztató szöveggel. A külső védelmi terv részleges gyakorlásának végét szintén a sziréna hangja jelezte városszerte a „Veszély elmúlt” jelzéssel, és tájékoztató szöveggel a próba befejezéséről.
A külső védelmi terv gyakorlat kapcsán egy lakossági tájékoztató is összeállításra került, ez a szeptember 2-án megjelent Fehérvár hetilapban, illetve a városi honlapon ITT olvasható.