Vereséggel kezdte a rájátszást a Fehérvár KC

Debrecenben folytatódott a női kézilabda bajnokság a Fehérvár KC számára. Ahol – tegyük hozzá sajnos – folytatódott az, a fehérvári szempontból rossz tendencia, mely szerint a rájátszás ellenfelek otthonában ebben a szezonban nem megy. Az FKC 22-17-re kapott ki.
Debrecen – Fehérvár KC 22-17 (14-10)
2015.04.08. 19:34 |

Pocsékul indult a mérkőzés fehérvári szempontból, a Debrecen pillanatok alatt ellépett 5-0-re, majd ezt a különbséget sokáig tartották is a hazaiak. Pedig Bakó Botond csapatába visszatért a szeptember 18-án, a Dunaújváros elleni hazai meccsen megsérülő Herr Anita, az átlövő ráadásul góllal jelezte, lehet is rá számítani. Herr találata az első félidő végén, a 22. percben esett, ezzel lett 11-8, vagyis kicsit közelebb került ellenfeléhez, az alapszakaszban hatodikként záró, az idény során rengeteg sérüléssel küszködő FKC. A játékrész végéig még mindkét oldalon egy-egy gól esett, így 14-10 állt a szünetben az eredményjelzőn.

A második harminc perc elején megint meglógott a Loki, köszönhetően többek között az egész találkozón remekül védő Horváth-Pásztor Bettina kapusnak is. Sokat mondó számadat, hogy negyed óra alatt három gólt lőttek csak Tilingerék, ez pedig nagyon kevés. Úgy meg pláne, hogy a második tizenöt percben is csak négyszer rezdült a hazai háló. A másik oldalon sem potyogtak a gólok, ennek egyik oka Kiss Éva volt, a nyáron Győrbe távozó válogatott hálóőr teljesítménye alaposan feljavult a meccs második felére. Az utolsó tíz percre nyolcgólos hátránnyal fordult az FKC, így hajrá már nem hozott igazi izgalmat, 22-17-re nyert a Debrecen. Ez pedig azt jelenti, hogy a rájátszásban hagyományosan remeklő Fehérvár vereséggel kezdte a bajnokság záró szakaszát, és megint csak nem sikerült győzni egy playoff-ellenféllel szemben. Bízzunk benne, hogy Békéscsabán, illetve majd Siófokon ez majd megfordul – erre pedig szükség lesz, ha a csapat oda akar érni az ötödik helyre.