Vereséggel zárta a szezont a bajnok Videoton FC

A Videoton FC szombaton délután az FTC otthonában, a Groupama Arénában játszotta a 2014-15-ös bajnokság utolsó mérkőzését. A meccsnek már nem volt igazi tétje, hiszen a Vidi már négy fordulóval a vége előtt bebiztosította története második aranyérmét. A szezon utolsó találkozóján végül Böde és Cukic góljaival 2-0-s fővárosi siker született.
2015.05.30. 19:18 |
 Az utolsó bajnoki meccset a hazaiak kezdték jobban, melynek végén Böde Dániel kis híján kétszer is megzörgette az élvonalban debütáló Filip Pajovics hálóját. Veszélyes lehetősége a Videotonnak is volt az első játékrészben: Álvarez beívelt szabadrúgását Vinícius fejelte kapura, a Fradi kapusa, Dibusz Dénes azonban nagy bravúrt bemutatva a léc alól ütötte ki a játékszert. Az első 45 perc vége megint csak az FTC-é volt, Böde Dániel ekkor azonban még hibázott.

Alighogy elkezdődött a második játékrészt, gólnak örülhettek a zöld-fehér szimpatizánsok. Ugrai ügyes cselei után középre passzolt, a menteni igyekvő Pajovicsról pedig épp Böde elé pattant a labda, aki pár méterről az üres kapuba lőtt, 1-0. Nem sokkal később az 56. percben Feczesin Róbert közeli lövése után kellett ismét nagyot védenie Dibusznak. A 69. percben Varga veszélyes szabadrúgását tornázta szögletre Pajovics, mely után a második gólját is megszerezte a Ferencváros. A sarokrúgás után Vladan Cukic sarokkal jutatta a hálóba a labdát a kaputól alig pár lépésre, 2-0. A végén még kozmetikázhatott volna az eredményen a Videoton FC, amely Oliveira révén, kis híján szépített, de végül maradt a 2-0-s Fradi-győzelem. A lényegen azonban ez már mit sem változtatott, hiszen magabiztosan lett bajnok a 2014/15-ös szezonban a Videoton FC.

Ferencvárosi TC - Videton FC 2-0 (0-0)
Videoton FC: Pajovics - Brachi (Heffler Tibor 66), Vinícius, Fejes, Szolnoki - Simon (Kocsis Gergő 81), Trebotic - Álvarez, Kovács, Ivanovszki - Feczesin (Oliveira 74)